Zirkonyum Kaplama ile Porselen Kaplama Arasındaki Farklar

Diş kaplamaları, doğal dişlerinizin üzerine oturan ince, kişiye özel kaplamalardır. Dişlerinizin ön yüzeylerini kaplamak ve gülümsemenizin genel görünümünü iyileştirmek, ameliyata gerek kalmadan daha simetrik bir görünüm oluşturmak için tasarlanmıştır.

Hasarlı dişler için çok uygun bir çözüm olan kaplamalar, estetik duruşu nedeniyle sağlık sorunu olmayan kişiler tarafından da yaygın olarak araştırılmaktadır. Peki, kaplama söz konusu olduğunda hangisi daha iyi? Zirkonyum kaplama ile porselen kaplama arasındaki farklar nelerdir? Bir göz atalım.

Zirkonyum Kaplama ile Porselen Kaplama Arasındaki Farklar

Zirkonyum Kaplama ile Porselen Kaplama Arasındaki Farklar

Zirkonyum Kaplama Nedir ve Neden Uygulanır?

Zirkonyum, estetik ve klinik diş hekimliğinde altyapı malzemesi olarak kullanılan beyaz, katı bir malzemedir. Diş renginde bozulma ve şiddetli hasar olduğunda zirkonyum malzeme tercih edilebilir. Örneğin dişlerdeki boşlukların dolgularla kapatılamadığı ya da kırıkların sadece dolgu uygulamaları ile tamir edilemediği durumlarda ilk akla gelen çözüm zirkonyum kaplamalardır.

Zirkonyum kaplama ile porselen kaplama arasındaki farklar dan en temeli, en çok zarar görmüş dişlere bile uygulanabilmesidir. Çünkü göreceğimiz gibi porselen kaplamalarda durum böyle değildir.

Zirkonyum Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

  • Yüksek ışık geçirgenlikleri nedeniyle zirkonyum kaplamalar doğal diş yapısına ve görünümüne en yakın uyumu sağlar. Işığı yansıtma ve absorbe etme özelliği sayesinde bu ışık geçirgenliği son derece zarif ve doğal görünümlü bir estetik yaratır. Yani Zirkonyum Kaplamalar ile donuk görünümlü dişlere sahip olmayacağınızdan emin olabilirsiniz.
  • Zirkonyum Kaplamalar sağlam ve dayanıklıdır. Zirkonyum dişler dişe hem mekanik hem de kimyasal yollarla tutunur. Yani tek diş kaybınız varsa Zirkonyum Kaplama doğal diş yapısı ile çok iyi bir şekilde bağ kuracaktır.
  • Bazen kahve ve çay tüketimine bağlı diş lekeleri ve kaplamalarda diş taşı oluşabilir. Ancak zirkonyum kaplama ile porselen kaplama arasındaki farklardan diğer bir tanesi budur, zirkonyum kaplamalarda bu olasılık minimumdur. Çünkü porselen kaplamalarda bu ihtimal çok olmasa da biraz daha yüksek olabilir; ayrıca zirkonyumun bir diğer avantajı da herhangi bir alerjik reaksiyona veya başka komplikasyonlara neden olmamasıdır. Bu nedenle bir kez uygulandıktan sonra rahatlıkla hayatınıza devam edebilirsiniz.
  • Dişeti hastalığı olan hastalar için zirkonyum en iyi seçenektir çünkü en uyumlu alaşımdır.
  Zirkonyum Kaplama  

 Porselen Kaplama

Zirkonyum kaplama ile porselen kaplama arasındaki temel fark dayanıklılığıdır. Zirkonyum kaplamalar daha uzun süre dayanabilir.

 

 

15-30 yıl

 

10-20 yıl

Emin ellerdeyseniz hem zirkonyum kaplama hem de porselen kaplama size çok şeffaf ve doğal görünümlü dişler verebilir.  

Şeffaf/Doğal

 

Şeffaf/Doğal

Zirkonyum kaplama ile porselen kaplama arasında uygulama süreleri açısından fark yoktur.  

5-10 gün

 

5-10 gün

Zirkonyum kaplama ile porselen kaplama arasındaki diğer bir fark, her ikisi de son derece güçlü ve dayanıklı olmasına rağmen, zirkonyum kaplamanın bileşiminde başka herhangi bir madde bulunmaması nedeniyle daha da öne çıkmasıdır.

 

 

 

 

 

Monolitik seramiklerin en dayanıklı formlarından biri olan zirkonyum dioksitten yapılmıştır.

 

Doğal olarak oluşan bir cam seramik olan feldspattan oluşur.

 

Maliyet

 

 

Masraflı

 

 

Daha ucuz

 

 

 

 

 

Leke direnci

  

 Diğer kaplamalara göre her ikisi de kendi alanlarında başarılıdır. Ancak genel olarak zirkonyum kaplamalar daha iyi bir portre çizer. 

 

 

 

Riskler

Diğer kaplamalarla karşılaştırıldığında, ikisi de çok risksiz prosedürler olduğu için başarılıdır. Ancak bazı durumlarda zirkonyum kaplamaların alerjik reaksiyonları tetikleme olasılığının porselen kaplamalara göre daha az olduğu gösterilmiştir.
 

Dişlerin doğal yapısına uyum.

 

İkisi de Başarılı ve Tatmin Edici Sonuçlar Verir.

Yani zirkonyum kaplama ile porselen kaplama arasındaki farkları dikkatlice inceledikten sonra çok az farkları olduğunu görebiliriz. Her birinin kendi güçlü, zayıf yönleri ve riskleri olmasına rağmen, bu zayıf yönlerin ve risklerin iyi bir doktor ve kliniğin elinde azaltılabileceğini unutmamak önemlidir.

Kliniğimizde hem Zirkonyum Diş Kaplama hem de Porselen Lamina Diş Kaplama tedavileri sunulmaktadır. Alanında uzman ekibimiz ve doktorlarımızın desteği ile sizin ve sağlığınız için hangi seçeneğin daha iyi olduğunu öğrenebilir, zirkonyum kaplama ile porselen kaplama arasındaki farkları daha iyi anlayabilirsiniz.

Kliniğimizde bu kaplama çeşitlerinin yanı sıra gülüş tasarımı, diş kronu, diş implantı ve diş beyazlatma hizmetleri de verilmektedir. Daha fazla bilgi için WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilir veya sitemizi inceleyebilirsiniz.

Önceki yazımıza http://milano.liteajans.com/dis-implanti-oncesi-ve-sonrasi-dikkat-edilmesi-gerekenler/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Yorum YapınTeşvikiye mah. Hakkı Yeten caddesi No:11 Center:1 Kat:12 No:64 Terrace Fulya Residence

Copyright 2018 -2023 Milano Klinik ©  All Rights Reserved

footer1 (1)