Yağ Enjeksiyonu ile Kalça Biçimlendirme Estetiği

Yağ enjeksiyonu ile kalça biçimlendirme estetiğinin yapılmasındaki amaç bel ve kalça ayrımı belirginleştirilerek dik ve dolgun görünümlü kalça (popo) oluşturmaktır. Bu estetik sayesinde karın, bel ve sırt kısmında bulunan yağların kalçaya eklenmesi sayesinde, poponun dolgun ve yuvarlak olması ve birde ince bir bele sahip olunması sağlanır.

Bu yağların belden alınıp kalçaya eklenmeden önce yağlar liposuction (yağ alma) yöntemi ile bazı filtreleme işlemlerinden geçirilir ve düz görünümlü kalça ve basen bölgelerine aktarılır. Bu yağların gerekli yere aktarılması ile kalça büyütme işlemi tamamlanmış olur. Brezilya Popo Estetiği (Brazilian Butt Lift) olan bu yöntem sonucunda dolgun ve büyük kalçaya sahip olunurken, bel ve göbek çevresindeki yağlardan da kurtulmuş olunur.

Enjekte edilen yağlardan bir kısmı erirken kalan yağların hacminin %60’ı vücutta kalır.Bu yağ aktarımı vücutta yeterli yağ olduğu sürece tekrarlanabilir. Yağ enjeksiyonu yöntemi kalçanın büyütülmesinin dışında sarkma, şekillendirme ve kaldırma işleminde kullanılabilmektedir. Bu estetik gözle görülemeyecek kadar küçük çizikler ile yapıldığından bu işlemden sonra fark edilmeyecektir.

Yağ Enjeksiyonu ile Kalça Biçimlendirme

Silikon Popo Protezi ile Kalça Büyütme

Kalça büyütme ve dikleştirme de kullanılan yağ transferi işleminden başka yöntemlerde vardır. Vücutta yeterli miktarda yağ olmadığında başka yöntem olarak kalça silikon popo protezi kullanılır.

Kalçaya uygulanan silikonlar ile göğüs için kullanılan silokonların tek farkı anatomik yapısının farklı tasarlanmış olmasıdır. Kuyruk sokumunun olduğu bölgeye çok küçük kesik popo kaslarına silikon popo protezleri yerleştirilerek poponuzun üst kısmının daha dolgun, dik ve büyük kalça görüntüsü elde edilir. Kas içerisine yerleştirilen bu protezler farkedilmez ve hissedilemezler.

Kesiğin ameliyat sonrası gözle görülür bir izi kalmaz. Estetik esnasında yerleştirilen bu silikonlar ömür boyunca kullanılabilir. Yapılan bilimsel ve tıbbi araştırmalar ile bu estetiğin sağlığa olumsuz yönde etkilemeği sonucuna ulaşılmıştır.

Kalça büyütme estetiğini kimler olabilir ?

Kalça estetiği tedavisi, estetik olmayan görünüşe estetiklik kazandırmak isteyenler tarafından tercih edilir. Şekilsiz olan kalça görüntüsünü değiştirmek isteyen hastalar bu estetik ile yeni bir görünüme kavuşabilir. Brezilya Popo Estetiği ile genetik sonucu büyük kalça, kilo problemi nedeniyle formunu kaybetmiş sarkık kalça, dış görünüş hatları belirgin olmayan kalça gibi problemleri düzeltilebilir.

Kalça büyütme estetiği ameliyatları nasıl planlanır?

Kalça büyütme estetiği ameliyatlar beklentiye göre her kişiye farklı teknikler uygulanır. Ameliyatın taslağının hazırlanmasındaki amaç vücut ile uyumlu bir bütün elde etmektir. Fakat basit bir operasyon dahi olsa herhangi bir yerde değil genel anestezi altında ve tam donanımlı bir hastanede yapılmalıdır.

Kalça estetiğinin tüm ameliyatları diğer estetik ameliyatlarla beraber kombine edilebilir. Hatta çoğu kalça estetiği ameliyatı esnasında bel bölgesine liposuction yapılır.

Brezilya Popo Estetiği Operasyonu Sonrası

Ameliyattan sonra o gün 1 gece hastane yatış gerekir. Ameliyattan sonra özel bir korse giyilir. Korse kullanılmasının nedeni, oluşabilecek ödem ve şişlik oluşumuna karşı tedbir almak için 3-4 hafta kadar kullanılması gerekir.

  • Popo büyütme operasyonu olan birisi ilk hafta hareket etmekte zorluk yaşayabilir, sızlama ve ağrı hissedebilir. Bu olağan bir durumdur ve ağız yolu ile alınan ağrı kesiciler bu problemleri kontrol altına alır.
  • Ameliyattan sonra ödem ve morluklar oluşabilir. Bu morluklar yaklaşık 4. hafta sonra tamamen kaybolacaktır.
  • Ameliyattan sonra ilk haftalarda yürüyüş haricinde, ağır sporlarla uğraşılmamalıdır. Üçüncü haftanın başında istenilen tüm spor aktiviteleri yapılabilir.
  • Ameliyattan 3 gün sonra banyo yapılabilir.
Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Yorum YapınTeşvikiye mah. Hakkı Yeten caddesi No:11 Center:1 Kat:12 No:64 Terrace Fulya Residence

Copyright 2018 -2023 Milano Klinik ©  All Rights Reserved

footer1 (1)