Vaser Liposuction Ve Liposuction Arasındaki Farklar

Plastik Cerrahi ve Kilo

Değişen ve küreselleşen dünya ile birlikte güzellik standartları da buna bağlı olarak değişmektedir. Bu nedenle, genel görünümünden memnun olmayan birçok kişi, kendi cildinde daha güvenli ve rahat hissedebilmeleri için vücutlarının özelliklerini değiştirmek için plastik cerrahiye yönelmektedir. Gelişmelerle birlikte sağlık ve plastik cerrahi sektörü, hastalarının isteklerini gerçekleştirmenin yeni yollarını buluyor.

Özellikle kilolarından veya vücut yağlarının vücutlarına nasıl dağıldığından memnun olmayan kişiler arasında en popüler plastik cerrahi prosedürlerinden biri liposuctiondır ve son zamanlarda vaser liposuction adı verilen yeni bir liposuction türü ortaya çıkmıştır. Liposuction yapmanın oldukça yeni bir yolu olduğu için, insanlar etkileri ve vaser liposuction ile liposuction arasındaki fark konusunda daha şüphecidir.

Vaser Liposuction Ve Liposuction Arasındaki Farklar

Liposuction nedir?

Liposuction, çoğunlukla karın, kalça, uyluk, kalça, kol veya boyun gibi belirli vücut bölgelerinden yağ almak için bir emme tekniği kullanan cerrahi bir operasyondur. Liposuction, hastanın daha kıvrımlı görünmesi için bu bölgelere kontür yapmak için de yapılabileceğinden, lipoplasti ve vücut şekillendirme olarak bilinebilir. Liposuction, genellikle bir kilo verme tekniği veya kilo vermenin yerine geçen bir yöntem olarak görülmez, çünkü prosedür, küçük bir miktarda vücut ağırlığından kurtulmak için karmaşık veya hatta gereksiz olabilir. Aşırı kilolu hastalar için, gastrik bypass ameliyatı veya liposuction'dan daha fazla kilo vermeye kesinlikle yardımcı olacak diyet ve egzersiz dahil olmak üzere birçok başka prosedür önerilir.

Vaser Liposuction Nedir?

Vaser liposuction bir liposuction şeklidir ve adı işlemin nasıl yapıldığına atıfta bulunduğundan vaser lipo olarak adlandırılır. Vaser, "Rezonansta Ses Enerjisinin Titreşim Amplifikasyonu" anlamına gelir ve yağ hücrelerini parçalamak ve sıvılaştırmak için ultrasonik dalgaların kullanıldığı, onları parçalayan, daha küçük ve büyük kesiler yapmadan daha kolay çıkarılmasını sağlayan bir tür yağ aldırmadır. Geleneksel liposuction'ın aksine, sıvılaştırılmış yağ daha sonra çevre dokulara en az zarar verecek şekilde bir iğne kullanılarak alınabilir.

Vaser Liposuction ve Liposuction Arasındaki Fark

1. Prosedür

Vaser liposuction ile liposuction arasındaki ilk ve en önemli fark, genel prosedürdür. Vaser liposuction'ın ameliyat denebilecek herhangi bir işlemi yoktur. Geleneksel liposuction, cilt ve kasın hemen arkasındaki vücut yağının alınması şeklinde ilerlerken, vaser liposuction, yağ hücrelerini daha küçük boyutlara dönüştürerek ve kolayca alarak vücuttan yağ alma işlemini gerçekleştirir.

Vaser liposuction ile liposuction arasındaki temel fark, liposuction'ın büyük bir ameliyat gibi olabilmesi ve hatta hastanın vücudunun her yerinde büyük ve uzun izler bırakabilmesidir. Hastanın vücudunda büyük ve ağrılı kesikler olmaması, genel süreci ve iyileşme sürecini geleneksel liposuction'dan daha kolay hale getirir.

2. Alınan Yağ Miktarı

Vaser liposuction ile liposuction arasındaki ikinci ve belki de en önemli fark, işlemlerle alınan yağ miktarıdır. Bu farklılığın bir nedeni, prosedürlerin pratik yönlerinde farklılık göstermesidir. Yağ hücrelerinin parçalanması kolay olmadığı için Vaser liposuction yönteminin etkisini göstermesi daha uzun sürer. Kolay olsaydı, insanlar vücut yağlarından kurtulmak için bu prosedürlere başvurmazlardı. Vaser liposuction'ın etkisini göstermesi daha uzun sürdüğü için alınan yağ miktarının da az olmasına neden olur. Bu nedenle fazla miktarda vücut yağından kurtulmak isteyen birçok kişi, vaser liposuction yerine geleneksel liposuction yaptırmayı tercih edecektir.

3. Yayılabilirlik

Vaser liposuction ve liposuction arasındaki bir diğer önemli fark, her prosedürün yayılabilirliğidir. Liposuction, belirli bir yöntemle vücut yağı küçültülerek alınmadığı için vaser liposuction'a göre çok daha yayılabilirdir. Vaser liposuction'da ise yağ hücreleri daha küçük partiküllere çıkarılır, bu da ağrılı kesiler yapmadan ve genel olarak fazla yayılabilir olmadan yağın alınmasını kolaylaştırır.

4. Sonuçları Gösterme ve İyileşme Zamanı

Vaser liposuction ve liposuction arasındaki son ve bir diğer önemli fark, tam iyileşme süresi ve gösterilen sonuçlardır. İyileşmedeki farklılığın nedeni, liposuction'ın büyük kesilerden yapılması ve tek seferde vücut yağının büyük bir kısmını alma eğiliminde olmasıdır. Diğer taraftan vaser liposuction, parçalanmak istendiği vücut bölgesine bir titreşim gönderilerek yapılır ve ardından parçalanan yağın alınması için küçük kesiler yapılır. Bu, tek başına vaser liposuction ile liposuction arasındaki önemli farkı yaratır, çünkü daha küçük kesiler çabuk iyileşir ve dikiş gerektirmez, bu da büyük skarlı dokulara kıyasla iyileşmenin daha kolay olduğu anlamına gelir.

Sonuç

Dünyamızdaki birçok insan vücutlarından ve genel olarak nasıl göründüğünden memnun değil. Hastaların şikayetlerinin çoğu çeşitli nedenlerle kilolarıyla ilgili olma eğilimindedir ve bu nedenle insanlar liposuction'a yönelir ve liposuction yaptırmanın vaser liposuction denilen daha yeni bir yolu vardır. Her ikisi de benzer görünse de, hastanın iyileşme süreci üzerindeki etkileri ve genel olarak sonuçları açısından büyük farklılıklar gösterirler. Bu işlemleri yaptırmak cazip gelse de, işlemin hijyenik bir ortamda yapılabilmesi ve hastaları vücutlarından memnun edecek iyi sonuçlar alınmasını sağlamak için Milano Klinik gibi liposuction İstanbul hizmeti veren güvenilir bir klinik bulmak önemlidir. İstenmeyen sonuçlar almak hastanın görünüşü hakkında daha kötü hissetmesine neden olabilir. Milano Klinik gibi güvenilir kliniklerle, hasta doktorlarına ve bakıcılarına güvenebileceğini bildiğinden prosedürün yapılması daha kolay olabilir ve genel deneyim kendilerini rahat hissettiklerinde çok daha iyi olacaktır.

Önceki yazımızı http://milano.liteajans.com/rihanna-estetik-ameliyatlari/ linkinden inceleyebilirsiniz.

Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Yorum YapınBrezilya Popo Kaldırma Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler - Milano Klinik

2 sene önce

Teşvikiye mah. Hakkı Yeten caddesi No:11 Center:1 Kat:12 No:64 Terrace Fulya Residence

Copyright 2018 -2023 Milano Klinik ©  All Rights Reserved

footer1 (1)