PRP Saç Tedavisi

PRP Saç Tedavisi

Saçlar vücudun dış görünüşü önemli derecede etkileyen bir parçasıdır. Çeşitli sebeplerden dolayı incelen ve güçsüzleşen saçlar rahatsız edici bir durum oluşturabilir. Güçsüz saçlar sağlıksız ve bakımsız görünebilir. Ayrıca incelmiş saçlarda, kırılma sorunu daha çok görülebilir. Bu durumda PRP saç tedavisi saçları güçlendirmek için etkili bir çözüm yöntemi olabilir. Saçlarda PRP yönteminin kullanımı hakkında detaylı bilgiyi bu sayfada bulabilirsiniz.

PRP Saç Tedavisi Nedir?

PRP, “platelet rich plasma” yani trombosit yönünden zengin plazma anlamına gelir. Bu tür enjeksiyonlar kullanılarak yapılan tedavi yöntemi çeşitli eklem, kas, tendon yaralanmalarında ve çeşitli estetik uygulamalarda kullanılmaktadır. Aynı zamanda PRP, saç tedavisi alanında da kullanılan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntemle yapılan saç tedavisi ile halihazırda var olan saçların daha güçlü ve sağlıklı bir hale getirilmesi amaçlanır.

PRP Saç Tedavisi Ne İşe Yarar?

Estetik bir görünüme sahip olmak isteyen birçok kişi için gür, hacimli ve sağlıklı saçlara sahip olmak önemlidir. Ancak çeşitli sebeplerden dolayı saçlar zaman içerisinde incelebilir ve güçsüzleşebilir. Bunun sonucunda saçlarda daha fazla kırılma oluşabilir ve saç kaybı artış gösterebilir. PRP saç tedavisi ile saç köklerine giden kan dolaşımı ve bölgedeki hücrelerde yenilenme süreci artabilir. Bunun sonucunda saçlar daha güçlü ve gür bir hale gelebilir.

PRP Saç Tedavisi Saç Dökülmesine Kesin Çözüm Mü?

Saçların güçsüzleşmesi saç kaybı ve saç kırılması sorunlarını daha kötü hale getirebilen bir durumdur. PRP saç tedavisi saçları daha kuvvetli ve gür bir hale getirebilir. Ancak bilimsel anlamda bu tedavi yönteminin kesin olarak kanıtlanmadığını da belirtmek gerekir. Temel olarak bu saç tedavisi tekniğinin saç köklerinde yenilenmeyi desteklediği ve kan dolaşımını arttırdığı düşünülür.

PRP Saç Tedavisi Nasıl Yapılır?

Öncelikle PRP saç tedavisi için kan alınır ve santrifüj kullanılarak alınan kan üç ayrı bölüme ayrılır. Bu üç bölüm alyuvarlar, trombosit yönünden fakir plazmalar ve trombosit yönünden zengin plazmalardır. Ayrıştırma işlemi sonrasında elde edilen trombosit yönünden zengin plazma, saç tedavisinin uygulanacağı bölgeye enjekte edilir. 4 ila 6 hafta aralıklarla 3 seans kadar uygulanabilen PRP saç tedavisinin ardından 4-5 ayda bir bakım seansları uygulanabilir.

PRP Saç Tedavisi Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Hem görsel açıdan hem de saçlarınızın daha sağlıklı olması için PRP saç tedavisi yaptırmayı planlıyor olabilirsiniz. Bu durumda bu tedavinin etkili olup olmadığını merak edebilirsiniz. Temel olarak PRP saç tedavisinin saç tellerinde güçlenme yarattığı ve saçları gürleştirdiği düşünülmektedir. Her ne kadar bilimsel olarak etkileri kesin bir şekilde kanıtlanmamış olsa da bu tedavi yöntemi kullanılabilir.

PRP Saç Çıkarır Mı?

Saç tellerinin güçlendirilmesi amaçlanarak PRP yönteminden faydalanılabilir. PRP saç tedavisi, var olan saçların daha dayanıklı ve kuvvetli hale gelmesi için uygulanır. Ancak PRP ile kelleşen bir bölgede saç çıkarmak mümkün değildir. Bu saç tedavi yönteminden yararlanmak istiyorsanız bu yöntemin saç çıkarmayacağını bilmelisiniz. Eğer saç kaybı sorunu yaşamışsanız kelleşen bölge için çeşitli saç ekimi uygulamalarından faydalanabilirsiniz.

PRP Saç Tedavisi Kalıcı Mı?

Saçlarınızda incelme problemi varsa bu sorun için kalıcı bir çözüm arıyor olabilirsiniz. Günümüzde çok sayıda kişi bu sorunun çözümü için PRP saç tedavisinden yararlanmaktadır. Bu saç tedavi yöntemi ile saçların daha kuvvetli, kalın ve dayanıklı hale gelmesi mümkün olabilir. Ancak güçsüzleşen saçlar için bu yöntem kalıcı bir çözüm olmayabilir. Bu yüzden uygulanan ilk PRP saç tedavisinin ardından belirli aralıklarla rutin koruma tedavileri de uygulanabilir.

PRP Saç Tedavisi Ağrılı Bir İşlem Mi?

Saç tellerinin güçlendirilmesi amaçlanarak uygulanan PRP saç tedavisi ağrılı veya acı verici bir işlem değildir. Ancak herkesin acı eşiği farklı olacağından bu uygulama sırasında lokal anestezi kullanımı tercih edilebilir. Bu yüzden bu saç tedavi yönteminin ağrılı veya acılı olacağından endişe etmenize gerek yoktur.

PRP Saç Tedavisi Öncesi ve Sonrası

İncelen ve  kırılganlaşan saçların güçlendirilmesi için PRP saç tedavisi uygulanabilir. Bu tedavi uygulamasının öncesinde incelmiş ve güçsüz olan saçlar oldukça kırılgan bir durumda olabilir. Daha sonra başarılı bir PRP uygulamasının ardından saçlar daha güçlü ve dayanıklı hale gelebilir. Bunun sonucunda daha sağlıklı ve hacimli görünen saçlara sahip olabilirsiniz.

PRP Saç Tedavisi Fiyatları

Bu yöntem ile saçlarınızı daha güçlü ve dayanıklı hale getirmeyi hedefliyorsanız bu saç tedavisinin fiyatlarını merak ediyor olabilirsiniz. Saç yapısı kişiden kişiye değişiklik gösterebildiği için bu saç tedavisinin fiyatları değişiklik gösterebilir. Güncel PRP saç tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

PRP Saç Tedavisi Merkezi

Saçların görünüşünü ve sağlığını etkileyebilen PRP saç tedavisi, uygun koşullara sahip bir ortamda ve işinde uzman profesyoneller tarafından gerçekleştirilmelidir. Eğer bu saç tedavisinden yararlanmak istiyorsanız iyi bir klinik arıyor olabilirsiniz. Milano Klinik ile PRP saç tedavisi uygulamasından rahatlıkla faydalanabilirsiniz.