Popo Estetiğinde Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kişinin kilo alıp vermesine bağlı olarak popo kısmında da zaman içinde sarkmalar ve bunun sonucunda kötü görünümler olabilir. Bu konuda etkin çözüm bulmak isteyenler çare olarak popo estetiği yaptırmayı düşünmektedir.

Popo estetiğinde bilinmesi gerekenler olarak yazımızda bu konuda sizlere bilgilendirici içerikler vermeye çalıştık. Popo da oluşan sarkmaları önlemek için ve popo gerdirmek için tercih edilen popo estetiği nasıl yapılır bu konuda sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Popo estetiği içinde popo küçültme, popo düzeltme, popo kaldırma, protez gibi daha pek çok işlemler bulunmaktadır. Tüm bu işlemler popo estetiğinin konusu içinde yer almaktadır. İsteyen kişiler bunlardan bir ya da daha fazlasını tercih edebilir. Aynı anda popo ilgili tüm işlemler yapılabilir.

Popo estetiğinde popo kısmında yer alan düzensiz yağlanmayı önlemek amacıyla liposuction yöntemi tercih edilebilen yöntemlerden birisidir. Bu yöntemle istenilen bölgedeki fazla yağ dokusu çıkarılır ve yerine eksik olan bölgeye bu kısım konulabilir. Tersi durumda yani kişide yeterli yağ dokusu yoksa bu durumda  da popoya protez yerleştirme işlemi uygulanır.

Popo Estetiği

Popo Estetiğinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Kalça kısımlarında ve popo kısımlarında estetik yaptırmak isteyen kişiler kalça ve popo dolgunlaştırma, küçültme, protez gibi işlemler yaptırırlar. Bunları uygulamak için pek çok yöntemler bulunmaktadır. Popo estetiğinde kullanılan yöntemler nelerdir bu konuda da sizleri en iyi şekilde bilgilendirmeye ve yardımcı olmaya çalışacağız. Böylece popo estetiği hakkında çok daha detaylı bir şekilde bilgiye sahip olacaksınız.

Yağ Enjeksiyonu ile Yapılan Popo Estetiği:

Vücudumuzun en çok yağ biriken kısımları bel, basen, kalça ve popo kısımlarıdır. Bu kısımlarda yağ oranı genelde vücudun diğer kısımlarına göre daha fazladır. Bu yağlardan kısa bir süre içinde kurtulmak isteyen kişiler yağ enjeksiyonu yöntemiyle bu kısımların alınmasını tercih etmektedirler.

Liposuction yöntemiyle yapılan bu yöntem ile bu kısımlardaki fazla yağlar alınıp vücudun yağ ihtiyacı olan diğer kısımlarına enjekte edilir. Bu yöntem doğal ve diğer yöntemlere göre çok daha sağlıklı bir yöntemdir. Bu açıdan pek çok kişi bu yöntemi tercih etmektedir.

Bu yöntemin uygulanabilmesi için kişinin vücudunda yeterli miktarda yağ olması gerekir. Yağ oranı yeterli olmayan kimse için bu yöntem maalesef uygulanamamaktadır. Bu yöntem 4 yıl kadar bir dönem için kalıcılığını devam ettirmektedir. Daha sonra gerekli görüldüğü durumlarda yeniden bu işlem tekrarlanabilir.

Popo Estetiğinde Dolgu Uygulaması:

Kişide yeterli oranda yağ bulunmazsa popo büyütme işlemi yapılabilir. Bu anlamda dolgu uygulaması estetiği popo kısmına yapılır. Bu uygulama uzun bir süre kalıcıdır. Uygulama yapıldıktan sonra daha sonra yine yağ oranı azalıyorsa ve popo da küçülme olduysa bu işlem yeniden tekrarlanabilir.

Popo Protez:

Popo protez de vücutta yeterli oranda yağ seviyesinin olmadığı durumlarda uygulanır. Bunun için silikon protezlerden yararlanılır. Popo protez yapılınca popo kısmı çıkık ve yüksek olur. Bu işlem esnasında kalça aralarındaki oluk kısmına kesik açılır ve bu kısma protez uygulanır. Bu şekilde ameliyat izinin gözükmemesi de sağlanır.

Popo Kaldırma Estetiği:

Kilo alıp veren kişilerde kilo kaybına bağlı olarak popo çökmesi meydana gelebilir. Bu durumda popo kaldırma estetiği uygulanır. Popo kaldırma estetiğinde popo üzerindeki deri çıkartılır, kalça kısmında askı yöntemi uygulanarak yukarın doğru bu kısmın kaldırılması hedeflenir. Bu şekilde popo kaldırma işlemi isteyen kişilere uygulanır. Bun uygulama ile çöken kısımların kalık olması hedeflenir.

Brazillan Butt Lift Yöntemi:

Brezilya popo estetiği operasyonu olarak bu yöntem oldukça popüler olan popo estetiklerinden birisidir. Bu yöntem ile kalçanın daha dolgun ve büyük olması için uygulama yapılıyor.

Popo Estetiği Ameliyatı Olmadan Önce Nelere Dikkat Edilmesi Gerekiyor?

Popo estetiği ameliyatı olmadan önce bir takım şeylere dikkat edilmesi gerekiyor. Örneğin ameliyattan önce kişi uzman doktor tarafından değerlendirmeye alınır. Popo estetiği kilo problemi çok olmayan kişiler için çok daha uygundur. Bu açıdan kilolu kişiler için öncelikle kilo vermeleri önerilir. Sigara ya da asprin kullanımı operasyondan önce kesilmesi gerekir. Ameliyata bir hafta gibi bir süre kala da kanı sulandıran ilaçların kesilmesi gerekir. Bu gibi ilaç ve benzeri ürünlerden ameliyat öncesinde uzak durulmasında fayda vardır.

Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Yorum YapınTeşvikiye mah. Hakkı Yeten caddesi No:11 Center:1 Kat:12 No:64 Terrace Fulya Residence

Copyright 2018 -2023 Milano Klinik ©  All Rights Reserved

footer1 (1)