Plastik Cerrahi Öncesi ve Sonrası Yapılması Gerekenler

Estetik ameliyat olmaya karar vermek zor olabilir. İster estetik ister tıbbi nedenlerle olsun, sonuçta vücudunuzda bir değişikliğe neden olacaktır. Estetik ameliyatlar estetik ameliyatlar olsa da yine de tıbbi işlemler olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle plastik cerrahiye hazırlık bu şekilde ele alınmalıdır. Bu yazımızda, hızlı ve sağlıklı bir iyileşme için plastik cerrahi öncesi ve sonrası yapılması gerekenler üzerinde duracağız.

Estetik ameliyat olmaya karar verdiniz. Bu muhteşem! Bu karar cesaret ve kararlılık ister. Vücudunuz için tam olarak ne istediğinizi bilmek önemli olsa da, tüm bu süreç boyunca ona nasıl bakacağınızı bilmeniz de çok önemlidir. 

Birçok insan için ameliyatlar, daha sonra komplikasyonlar hakkında biraz endişe uyandırır. Ancak bu iki şeyle kolayca önlenebilir: Doğru estetisyen seçimi ve estetik cerrahiye doğru hazırlanma yolunu bilmek. Ameliyatı yapmak için doğru kişiyi seçtiğinize inanıyorsanız, plastik cerrahi öncesi ve sonrası yapılması gerekenleri başka yerde aramanıza gerek yok!

AMELİYAT ÖNCESİ

İletişim Kurmak

Sorunsuz bir operasyon için olmasa da en önemli şeylerden biri aslında iletilir. Kulağa basit geliyor, değil mi? Estetisyeninizin tüm detayları bilmesi çok önemlidir. Özellikle sahip olduğunuz hastalıkları, kullandığınız ilaçları ve/veya aldığınız tedavileri onlara bildirmelisiniz. Bu sadece hastalarını daha iyi anlamalarına yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda operasyonunuzda kullanacakları en iyi tekniği seçmelerine de olanak sağlayacaktır.

Beslenme

Diyetiniz hem vücudunuzu hazırlamada hem de iyileşmenizde kilit faktörlerden biridir. Bununla birlikte, bazı ameliyatlar için belirli yiyeceklerin gerekli olabileceği unutulmamalıdır. Bunun için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini bilmiyorsanız, her zaman doğrudan estetisyeninizden veya kliniğinizden sizi bir beslenme uzmanına yönlendirmesini isteyebilirsiniz. Diyetiniz her zaman bol su içermelidir. Sadece plastik cerrahiye hazırlanmak için hayati bir adım olmakla kalmaz, aynı zamanda yaşam kalitenizi de arttırır. 

Sigarayı Azaltmak

Sigarayı bırakmak için birçok neden var. Bu da onlardan biri ve çok önemli. Sigara içmek genellikle sağlığınız için kötü olsa da, ameliyat sırasında akciğerlerinizde komplikasyonlara da neden olabileceğini biliyor muydunuz? Sadece bu değil, aynı zamanda ameliyattan sonra mide bulantısına ve hatta yorgunluğa neden olur. Sonuç olarak, zor bir iyileşmeye neden olacaktır. Bu nedenle, tamamen bırakamayacağınızı düşünseniz veya bırakmak istemeseniz bile, ameliyattan haftalar önce sigarayı kesmeye başlamanız yine de son derece önemlidir.

Estetik Ameliyata Hazırlanırken Çevrenizi Unutmayın!

Birçok estetisyen, ameliyattan sonraki ilk 24 saatin çok önemli olduğunu düşünür. Bu nedenle estetik ameliyatlardan sonra hastaneye yatmak sık görülen bir durumdur. Ancak tam iyileşme aylar olmasa da birkaç hafta kadar sürer. Belki de bu yüzden plastik cerrahiye hazırlanırken çok önemlidir. İyileşme aşamasında ne yapmanız gerektiğini öğrendikten sonra, evinizi önceden bu sürece en uygun olacak şekilde düzenleyin. Dinlenmek için doğru yüzeye sahip olduğunuzdan emin olun ve önceden biraz yiyecek hazırlayın. İlk birkaç gün buna ihtiyacınız olabilir. Sadece ameliyattan sonra dinlenmeniz gerektiği için değil, Beslenme bölümünde de tartıştığımız gibi, belirli operasyonlar için belirli yiyeceklere ihtiyacınız olabilir. Bu nedenle, ameliyat gerçekleşmeden önce bunları hazırlamak isteyebilirsiniz.

Valizlerinizi Hazırlayın

Yukarıda belirtildiği gibi, klinikte bir gece kalma olasılığınız yüksektir. Birçok operasyon bir ila iki gecelik bir hastanede yatış süresi gerektirir. Cüzdanınız, cep telefonunuz, pijamalarınız, iç çamaşırlarınız ve ihtiyacınız olan ilaçlar gibi temel kişisel eşyalarınızı getirmeyi unutmayın. Ayrıca taburcu olduğunuzda kolayca giyip çıkarabileceğiniz kıyafetleri de yanınıza aldığınızdan emin olun.

AMELİYAT SONRASI

İletişim, Bir Kez Daha!

Yukarıda belirtildiği gibi, iletişim plastik cerrahiye hazırlanmada kilit bir faktördür. Ameliyat gerçekleştikten sonra, estetisyeninize nasıl hissettiğinizi bildirdiğinizden emin olun. Onları hiçbir şey hakkında karanlıkta bırakmayın. Bunun küçük bir şey olduğunu düşünseniz bile, yaşadıklarınızı onlara bildirdiğinizden emin olun. Bıçağın altına girdiniz, sonuçta vücudunuzun değişikliklere tepki vermesi normal, ancak bu tepkileri profesyonellere bildirmeyi unutmayın!

Egzersiz Yapmak

Evet, ameliyattan sonra iyice dinlenmeniz gerekiyor ama bu hiç hareket etmemeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Evinizin içinde bir gezinti, birkaç adım bile olsa, ilaçlarınızın yan etkilerini en aza indirmek için hareket etmeniz gerekir. Yavaşça ve zamanla, vücudunuzun hareketini evin etrafındaki dairelerden belirli egzersiz hareketlerine kadar genişletebilirsiniz. Ama dikkatli olun! Vücudunuz buna hazır değilken yanlış hareket yapmak bazı komplikasyonlara neden olabilir. İletişimin önemine dönersek, fiziksel olarak neler yapabileceğinizi daima estetisyeninize sorun.

Kontrollerinizi Kaçırmayın

Ameliyatınızdan sonra kliniğiniz bir takip randevusu alacaktır. Bu kontroller, estetisyeninizin iyileşme sürecinizi takip etmesine ve bu süreçte size rehberlik etmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca ameliyattan kaynaklı dikişleriniz varsa bu randevularda alınacaktır. Onları kaçırmadığınızdan emin olun!

Estetik cerrahi öncesi ve sonrası tüm doğru adımların izlenmesi en iyi sonuçların önünü açacaktır. Estetik cerrahi zor bir süreç olsa da Milano Klinik'te estetisyenlerimiz hayalinizdeki görünüme kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Hizmetlerimiz, fiyatlarımız ve daha fazlası hakkında ek bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Bu yazımızda sizlere plastik cerrahi öncesi ve sonrası yapılması gerekenler bahsettik. Bir önceki yazımıza http://milano.liteajans.com/doku-icin-plastik-cerrahi-sonrasi-en-iyi-5-iyilestirici-gida/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Yorum YapınTeşvikiye mah. Hakkı Yeten caddesi No:11 Center:1 Kat:12 No:64 Terrace Fulya Residence

Copyright 2018 -2023 Milano Klinik ©  All Rights Reserved

footer1 (1)