Örümcek Ağı Yöntemiyle Gençleşme

Örümcek ağı yöntemi ameliyatsız olarak yüz germe ve bu şekilde yüze gençlik ve canlılık kazandırma işlemidir. Bu yöntemle ameliyat gerektirmeden yüzünüzü gençleştirebilirsiniz. Örümcek ağı yöntemiyle gençleşme için cildinde kırışıklık başlayan kişiler bu yöntemle en iyi şekilde yararlanmaktadır.

Zaman içinde yaşlanmanın da etkisiyle kişinin cildinde kırışıklıklar oluşmaya başlar. Yaşlanma dışında dış ortam sağlıksız beslenme koşulları, kilo alam gibi durumlarda ciltte kırışıklıklara neden olur. Bu durumdan kurtulmak için kişilerin tercihi estetik operasyondur. Ameliyatla yapıla estetik operasyonlar hem pahalı hem de riskli olduğu için kişiye pek cazip gelmemektedir. Bıçak altına yatma korkusu ve sonrasında oluşabilecek ağrı sızı durumları da estetik ameliyatlardan kişiyi bir hayli soğutmaktadır. Bu amaçla yüz estetiğinde örümcek ağı estetiği tercih edilmektedir.

Örümcek ağın operasyonunda ameliyat gerekmediği için bu işlem tercih sebebidir. Örümcek ağı işleminde uygulanan temel prensipler ışığında istenen şekilde operasyon gerçekleşmekte ve kişinin daha kolay ve pratik bir şekilde estetik olması sağlanmaktadır.

Örümcek Ağı Yöntemiyle Gençleşme

Örümcek Ağı Operasyonu Nasıl Yapılmaktadır?

Yüz gençleştireme operasyonları içinde yeni yöntemler arasında yer alan ve etkili bir yöntem olarak değerlendirilen örümcek ağı yöntemiyle gençleşme operasyonunun yapılış şekli olarak genel olarak şu prensipten yararlanılmaktadır.

Örümcek ağı operasyonu için polidiaksanon ipler kullanılır. Bu ipler cilt altına yerleştirilir. Bu işlemi gerçekleştirmek için ince uçlu iğnelerden yararlanılır. Medikal olarak bilinen bu iplerin vücuda her hangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bu ipler cildin alt kısmına tıpkı bir örümcek ağında olduğu gibi örümcek ağı şeklinde işlenmeye başlanır.

Örümcek ağı estetiğinin altında yatan temel prensip azalmakta olan kolajanın yerine tekrar vücudun kolajan üretmesine katkı sağlamaktadır. Cilt altına yerleştirilen ipler sayesinde cilt reaksiyon verir ve elastin ve kolajan maddesi üretmeye başlar. Bu şekilde cildin aktif olması ve canlanması sağlanır.

Cilt canlanmaya başladıkça gerilmeye ve daha sıkılaşmaya başlar. Bu şekilde cilt eski gergin ve canlı yapısına bu yöntem sayesinde tekrar kavuşmuş olur. Bu yöntem sayesinde ameliyata ihtiyaç duymadan cildin gerilmesi ve eski yapısına kavuşması sağlanır.

Örümcek Ağı Estetiğinin Faydaları Nelerdir?

Yüz gençleştirme operasyonu olarak bilinen örümcek ağı yöntemiyle gençleşmenin pek çok faydaları bulunmaktadır. Genel olarak örümce ağı yönteminin sağladığı faydaları şu şekilde özetleyebiliriz;

  • Örümcek ağı yöntemi diğer estetik operasyonlarına göre daha risksiz bir yöntemdir. İşlem sırasında ameliyat gerektirmediği için acı hissi de pek yoktur.
  • Örümcek ağı estetiği pratik bir şekilde uygulanan bir tekniktir ve etkisi de kısa sürede hissedilmektedir.
  • Yan etkisi olmayan bir teknik olduğu için diğer estetik yöntemlerine göre çok daha güvenilirdir.
  • Örümcek ağı tekniği uygulandıktan sonra sosyal yaşamınıza da kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
  • Ciltte bulunan kırışık ve çizgileri gidermede oldukça etkilidir.
  • Ciltte hızlı bir şekilde elastin ve kolajan üretilmesini destekler.
  • Cildin altına yerleştirilen ipler zamanla eriyip yok olmaktadır.
  • İstenildiği zaman tekrar uygulanabilir.
  • Bu yöntem ile cildinizin canlı ve esnek yapısına yeniden kolay ve güvenli bir şekilde kavuşmanız sağlanır.
  • Örümcek ağı yöntemi uygulaması oldukça basit ve kolaydır.

Örümcek Ağı Estetiğinin Tercih Edilme Nedenleri

Pek çok açıdan avantajlar sağlayan örümcek ağı estetiği pek çok kişi tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Örümcek ağı estetiğinin tercih edilme nedenleri içinde en önemli neden ameliyat gerektirmediği için güvenilir bir yöntem olmasıdır. Ayrıca ameliyat sonrasında yaşanan şişlik, morluk gibi olası etkilerin bu işlem sonrasında görülmemesi de bu tekniğin tercih edilme nedenlerinden birisidir.

Pek çok ameliyat ta yan etkiler olabilmekte ve bunun neticesinde sosyal hayata yeniden adapte olmak zorlaşmaktadır. Örümcek ağı estetiğinde bu tür riskler ya da yan etkiler bulunmadığı için bun işlem sonrasında kişiler sosyal hayatlarına kaldıkları yerden devam etmektedirler. Bu amaçla da bu yöntem diğer estetik operasyonlarına göre daha sık tercih edilmektedir.

Örümcek ağı tekniği uygulandıktan sonra kişi hemen normal günlük yaşamına dönebilmektedir. Teknik uygulandıktan sonra etkisini uzun süre devam ettirebiliyor. Basit bir yöntem olması ve sonradan istenirse tekrar uygulanabilir bir yöntem olması da örümcek ağı estetiğini tercih etmeyi kolaylaştırmaktadır. Bu amaçla örümcek ağı estetiği diğer yöntemlere nazaran çok daha etkili bir yöntem olduğu için tercih edilmektedir.

Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Yorum YapınTeşvikiye mah. Hakkı Yeten caddesi No:11 Center:1 Kat:12 No:64 Terrace Fulya Residence

Copyright 2018 -2023 Milano Klinik ©  All Rights Reserved

footer1 (1)