Meme Büyütme

Meme büyütme estetiği, kadınların vücut güzelliği ve diriliği açısından en çok özen gösterdiği konulardan biridir. Arzu ettikleri göğüslere sahip olamayan kadınlar, estetik yaptırarak hayallerindeki göğüslere kavuşabiliyorlar.

Hem doğuştan hem de birtakım hastalıklar sonucu göğüsler daha küçük kalabiliyor. Hacmi olmayan göğüsler ise vücut üzerinde istenilen estetik güzelliği karşılayamayabiliyor.

Bu durumda kadınlar meme büyütme estetiği yaparak hem vücut güzelliklerine dirilik kazandırabiliyor hem de "küçük göğüs" probleminden kurtulabiliyorlar.

Küçük göğüsler, sadece estetik olarak değil, aynı zamanda kadınlarda psikolojik olarak da bazı sorunlara yol açabiliyor.

Her kadın doğal olarak daha diri ve estetik açıdan büyük göğüslere sahip olmak istiyor. Arzu edilen diri ve büyük göğüslere sahip olmak meme büyütme estetiği ile mümkün olabiliyor.

Neden Meme Büyütme Estetiği Yapılır ?

Kadınların vücutlarındaki en önemli yerlerden biri göğüslerdir. Hem kadının estetik kaygısı hem de karşı cins ile ilişkisi bakımından doğal olarak daha güzel ve büyük göğüslere sahip olmayı arzularlar.

Doğuştan olabildiği gibi bazı rahatsızlıklar ve hastalıklar sonucu da göğüs hacminde kayıplar yaşanabiliyor. Bu durum da doğal olarak kadınların hem estetik güzelliklerini yitirmelerine hem de sosyal ve bireysel psikolojilerinde çeşitli sorunlara yol açabiliyor.

Bazı kadınların göğüslerinin denge oranında da problemler olabiliyor. Bir göğüs diğerine göre daha büyük ya da daha küçük olabiliyor. Bu da doğal olarak estetik açıdan göğüslerin vücut üzerinde kötü görünmesine neden olabiliyor.

Herkes Meme Büyütme Estetiği Yaptırabilir mi ?

Vücudunda doğal olarak göğüs gelişimini tamamlamış her kadın meme büyütme estetiği yaptırabilir. Ergenlik çağını tamamlamış ve göğüslerinin gelişimi sona ermiş kadınlar meme büyütme estetiği için başvuru yapabilirler.

Meme büyütme estetiğinde en önemli konu göğüslerin son halini almış olmasıdır. Gelişimi ve büyümesi tamamlanmış ancak yine de arzu edilen göğüslere sahip olunmadığı takdirde meme büyütme estetiğine başvurulur.

Göğüslerinin küçük olduğunu düşünen kadınların haricinde hamilelik sonrası göğüslerinde küçülme olan kadınlar da meme büyütme estetiği yaptırabilirler. Göğüslerinde şekil bozukluğu ya da denge bozukluğu olan kadınlar da göğüslerinin daha estetik görünmesi için meme büyütme estetiği yaptırmak isterler.

Meme Büyütme Ameliyatı Öncesi

Alanında uzman plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilen meme büyütme ameliyatı öncesinde, ilk olarak hastanın talebi göz önünde bulundurulur.

Meme büyütme ameliyatı geçirecek olan hasta, hangi büyüklükte bir göğüs hacmine sahip olmak istediğini cerrahlara bildirir. Hastanın talebini dinleyen cerrahlar ise, istenilen göğüs boyutunun hem fizyolojik olarak hem de sağlık açısından uygun olup olmadığını hasta ile paylaşır.

İdeal göğüs boyutu belirlenirken birçok faktör dikkate alınır. Göğüs yapısı ve dengesi, vücut şekli, kolların uzunluğu, omuz ve hastanın boyu gibi çeşitli faktörler göz önüne alınarak ideal göğüs büyüklüğüne karar verilir.

Meme büyütme ameliyatı sırasında en önemli konulardan biri protezlerin hangi bölgelerden yerleştirileceğidir. Bu süreçte uzman plastik cerrahlar tamamen hastanın isteğini dikkate alırlar.

Üç farklı noktadan protez yerleşimi yapılır: meme başındaki koyu kısım çevresinden, göğüslerin alt kısmı ve koltuk altı. Cerrah ve hastalar bu noktada ortak bir karar alarak implantların hangi bölgeden yerleştirileceğine karar verirler. Sonrasında ise ameliyat süreci ve ameliyat sonrası gibi konular cerrahlar tarafından hastalar ile paylaşılır.

Meme Büyütme Videoları

Meme Büyütme Soruları

Meme Büyütme Estetiğinde Silikon Seçimi

Meme büyütme estetiği operasyonlarında silikon meme protezleri kullanılır. Silikon meme protezlerinin ise farklı çeşitleri vardır. Hastaların taleplerine göre temin edilen silikonlar alanında uzman cerrahlar tarafından meme büyütme estetiği operasyonu sırasında ilgili bölgeye yerleştirilir.

Silikonların farklı hacimlerde ve şekillerde türleri bulunur. Hastalar nasıl bir silikon tercih edeceklerine, gerektiği takdirde uzman cerrahlardan yardım alarak karar verebilirler. Cerrahlar, meme büyütme estetiği operasyonu sırasında kullanılacak silikon konusunda hastalara yardımcı olacaklardır.

Silikon Protez Çeşitleri Nelerdir ?

Hastaların tercih edebileceği silikon meme protez çeşitlerinin farklı türleri bulunur. Protezin içeriği bakımından meme protezleri iki çeşittir: Serum fizyolojik ve silikon içerikli meme protezi. Meme büyütme estetiği sırasında kullanılan protezlerin içinde tuzlu suyla beraber silikon da kullanılır.

Meme protezleri yüzey yapısına göre de çeşitlere ayrılır: Bunlar düz ve pürtüklü yüzeye sahip olan meme protezleridir. Şekil açısından ise iki farklı meme protezi bulunur: Damla protezler ve yuvarlak protezler.

Salin Protez: İçeriğinde tuzlu su kullanılan bir protez çeşididir. Önceleri sıklıkla tercih edilen bu protez çeşidi günümüzde hâlâ kullanılsa da eskisi kadar tercih edilmiyor.

Silikonlu Protez: İçi silikon dolgulu olan bu protez çeşidi, göğüste en çok doğallık hissi veren çeşitlerden biridir.

Yuvarlak Protez: Çoğunlukla gevşek bir dokuya sahip olan yuvarlak protez çeşitleri hasta ile cerrahın ortak karar alarak tercih ettikleri bir protez çeşididir.

Damla Protez: Adından da anlaşılacağı üzere damla şekline benzeyen bu protez çeşitleri, anatomik silikon olarak da nitelendirilir.

Meme Estetiğinde Protez Nasıl Yerleştirilir ?

Silikon meme protezleri göğüslere vücudun farklı bölgelerinden yerleştirilirler. Göğüs altı, göğüs başı çevresi, koltuk altı ve göğüs bölgesidir. Hastanın tercihine göre uzman cerrahlar ilgili yerden protezleri göğüse yerleştirirler. Hastalar sıklıkla göğüs altı bölgesinden protezlerin yerleştirilmesini tercih ederler çünkü kesi yapılacak bölge göğsün alt tarafında kalacağı için yara izi görünür olmayacaktır.

Meme Büyütme Estetiğinde Kullanılan Silikonlar Güvenilir mi ?

Şimdiye kadar yapılan deneyler ve laboratuvar çalışmalarında, meme estetiğinde kullanılan silikon protezlerin herhangi bir rahatsızlığa ya da sağlık açısından herhangi bir probleme yol açmadığı kanıtlanmıştır. Bu nedenle silikon meme protezleri yıllardır meme estetiği operasyonlarında gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor. Hastalar ile cerrahlar görüş alışverişinde bulunarak tercih edilecek en uygun silikon proteze beraber karar vererek ameliyat sırasında kullanılacak silikon meme protezi temin ediliyor.

Meme Estetiği Günü Nelere Dikkat Etmeliyim ?

Meme büyütme estetiği öncesi veya günü, uzman cerrahlar yapılması gerekeni detaylı olarak hastalarla paylaşmaktadırlar. Cerrahlar tarafından aksi belirtilmedikçe gece yarısından sonra herhangi bir gıda tüketimi yapmamak gerekir. Bunun haricinde ameliyat günü hastanın rahat kıyafetler giymesi de yararına olur.

Ameliyat öncesi hastaların varsa geçmiş rahatsızlıklarını cerrahlara anlatması oldukça önemlidir. Çünkü hastanın önceden geçirmiş olduğu rahatsızlıklar meme büyütme operasyonu sırasında herhangi bir risk teşkil edebilir. Dolayısıyla bu konuda hassas ve dikkatli olunarak cerrahlara bu konudaki bilgiler detaylı bir şekilde verilmelidir.

Meme Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır ?

Meme büyütme estetiği, daha önce hastanın tercih ettiği bölgeden bir kesik atılıp protezin göğüse yerleştirilmesiyle yapılır. Oldukça basit bir operasyon ile protezler göğüse yerleştirilir ve hastalar arzu ettikleri diri ve büyük göğüslere kavuşmuş olurlar.

Meme büyütme estetiği hastaların kendi istekleri üzerine tercih ettikleri bir operasyon çeşididir. Sağlık açısından herhangi bir zorunluluk oluşturmaz. Tamamen hastaların kişisel tercihidir ve operasyonun amacı da daha güzel, diri ve büyük göğüslere sahip olmaktır. Kendini hem sosyal hem de ruhsal açıdan daha iyi hissetmek isteyen hastalar meme büyütme estetiğine başvurarak başarılı bir şekilde bu operasyonlar ile istedikleri görünüme kavuşmaktadırlar.

Meme Büyütme Estetiği Sonrası İşlemler

Meme büyütme operasyonu sonrasında hastalar gündelik işlerine kaldıkları yerden devam edebiliyorlar. Ancak operasyondan sonra ortalama 1 ila 2 gün arası dinlenme süreci olarak geçirilmelidir. Aynı zamanda ağır işlerden ve aktivitelerden de kaçınılmak gerekmektedir. Bu dinlenme sürecinden sonra gündelik işlere ve aktivitelere dönüş yapılabiliyor.

Ameliyattan sonra hastalara balensiz sütyen giydiriliyor. Bunun amacı ise oluşabilecek ağrıları önlemektir. Yaklaşık 30 gün boyunca hastalar bu balensiz sütyeni giyerek ağrıların önüne geçmiş olurlar. Ameliyat sonrasında belirli zaman aralıklarında cerrahlar tarafından iyileşme süreci takip edilerek süreç hakkında hasta bilgilendirilir ve tedavinin tamamlanması sağlanır.

Meme büyütme operasyonu sonrası ameliyat bölgesinde birkaç gün sürecek ağrılar ve sızılar oluşabilir. Bölgeye kesik atıldığı için kesilen yerin iyileşme sürecinde oluşabilecek ağrılar ve sızılar son derece doğaldır. Ameliyat sonrası normal sütyenlerinizi ne zaman giyebileceğiniz konusunda cerrahlar size giymeniz gerektiği zamanı bildireceklerdir. Operasyondan sonra ortalama 1 gün içinde hastalar taburcu olabiliyor.

Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Yorum YapınTeşvikiye mah. Hakkı Yeten caddesi No:11 Center:1 Kat:12 No:64 Terrace Fulya Residence

Copyright 2018 -2023 Milano Klinik ©  All Rights Reserved

footer1 (1)