Kore Estetik Trendleri

Kore estetik ve güzellik trendlerinin yaygın olduğu ve sıklıkla yenilendiği bir kültüre sahiptir. Koreliler günümüzde yüz, meme ve vücut estetiği ve yaşlanmayı geciktiren güzellik trendleri ile tüm dünyada gündemde. Koreli erkeklerin genellikle köşeli ve sivri çene hatlarının daha yumuşak görünmesi için çene estetiği yaptırdığı bilinmektedir.

Hem erkekler hem de kadınlar için yaygın olan estetik operasyonlar, Kore estetik trendlerinin tüm dünyada bilinmesine neden olmuştur. Dünyadaki en yüksek plastik cerrahi ve estetik işlem oranına sahip olan Güney Kore, genellikle dünyanın plastik cerrahi başkenti olarak anılır. Araştırmalar, 19-29 yaşları arasındaki her üç Güney Koreli kadından birinin estetik ameliyat geçirdiğini öne sürüyor. Kore estetik trendlerini detaylı bir şekilde inceleyen yazımızı sizler için derledik.

Kore estetik trendleri

En popüler Kore estetik prosedürleri

Plastik cerrahlara göre Koreliler tarafından en sık yapılan estetik ameliyat gözü daha büyük göstermek için yapılan blefaroplasti veya çift göz kapağı estetiği ameliyatıdır. Korelilerin çoğu çift göz kapağı çizgisi olmadığı için uykulu ve yorgun göründüklerinden şikayet ederler. Özellikle bayanlar daha güzel, genç ve diri bir görünüme sahip olmak için çift göz kapağı ameliyatı olurlar. Ayrıca çift göz ameliyatı diğer estetik ameliyatlara göre daha ucuz ve iyileşme süresi daha kısa olduğu için Kore estetik trendleri arasında oldukça yaygındır.

Ayrıca burun estetiği, Çene hattı, yüz germe ameliyatı ve saç ekimi, ciltteki pigmentasyonu yavaşlatan ve dolayısıyla daha parlak bir cilt tonu veren glutatyon enjeksiyonları en popüler Kore estetik trendleri arasındadır. Cilt beyazlatmaya yönelik müdahaleler de Korelilerin en popüler güzellik trendlerinden biridir. Korelilerin ince çene çizgilerini ve daha düz elmacık kemiklerini sevdikleri bilinmektedir. Bu nedenle Kore estetik trendlerinin bu talepleri karşılamak üzere şekillendiğini söylemek yanlış olmaz.

Ayrıca Koreliler çok kalın ve dolgun dudaklardan hoşlanmazlar ve dudak dolgusu operasyonlarına sıklıkla başvurmazlar. Son zamanlarda yüz estetiği ve vücut şekillendirme operasyonları Kore toplumunda popüler hale gelmiştir.

Çift Göz Kapağı Ameliyatı:

Uzak doğu ülkelerinden biri olan Kore'de çift göz kapağı ameliyatı sıklıkla kullanılmaktadır. Bu bölgede doğan insanlar doğuştan düz bir göz kapağı yoktur ve bu bazı estetik problemler yaratır. Koreliler çift göz kapağı çizgileri olmadığı için yorgun ve yaşlı bir görünüme sahip olduklarını düşünürler. Bu sorunu ortadan kaldırmak için estetik operasyonlar ile çift göz kapağı görüntüsüne ulaşılabilir. Düz göz kapağı olan kişilerin çift göz kapağı şekline sahip olmasına yardımcı olan ve Kore estetik trendlerinin önde gelenlerinden olan bu ameliyat basit bir ameliyatla gerçekleştirilmektedir.

Kore V Şeklinde Çene Çizgisi Uygulaması:

Kore toplumunda sıklıkla rastlanan v şeklindeki çene çizgisi, çene dolgusunun yaygınlaşmasına neden olan estetik operasyonlarda en sık tercih edilen uygulamalardan biri haline gelmiştir. Çene çizgisi ile çenedeki asimetri, çukurlaşma, eşitsizlik gibi birçok sorun düzeltilebilmekte ve çene şekillendirme işlemi de yüz şekline uygun olarak yapılabilmektedir.

Çene dolgusu hem kadınlar hem de erkekler için Kore estetik uygulamalarında en çok tercih edilen operasyonlardan biridir. Çene şeklinin ve çizgisinin güçlü ve net bir görünüme sahip olması kadın ve erkeklerde daha çekici bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Yüzün daha canlı ve genç görünmesinde de etkilidir. Çene dolgusu ile yüzdeki düzensiz görünümün düzeltilmesi ve yüz hatlarının belirlenmesi mümkündür. Çene bölgesi ve çene hattında uzun süre kalıcı hyaluronik asit dolgular kullanılmaktadır. Kore estetik kliniklerinde erkekler için daha erkeksi bir görünüm oluşturmak için çene hattını vurgulamak için Jawline en çok tercih edilen uygulamalardan biridir.

Yüz Germe:

Kore estetik trendlerinin başında gelen yüz germe operasyonu, yaşlanma belirtileri ilk olarak yüzde başladığı için özellikle kadınlar için önemlidir. Yüzünde sarkma ve kırışıkları olan kişilerin yüz germe operasyonlarının çoğu klasik teknikler kullanılarak yapılmaktadır. Kişinin kulağının önünden başlayıp kulağın arkasına kadar ince bir kesi yapılır. Bu tekniğin önemli noktası derin dokuların gergin olmasıdır. Bu operasyonun amacı sadece yüzü germek değil aynı zamanda yüze şekil vermektir. Yüzde sarkan deri restore edilir. Aynı işlem boyun kısmına da uygulanarak çeneye doğru gerginlik sağlanır. Ayrıca yüz yağ enjeksiyonu, dolgu, kaş kaldırma, çene estetiği gibi operasyonlar da eklenerek yüz germe işlemi desteklenebilir. Yüz germe operasyonunda derin dokuları germek, uzun süreli ve kalıcı bir etki sağlar.

Rinoplasti:

Rinoplasti, Kore estetik trendleri arasında en sık kullanılan ameliyatlardan biridir. Rinoplasti, burnun şeklini değiştirmek için yapılan cerrahi operasyonlardan biridir. Rinoplasti, ihtiyaç ve beklentiler doğrultusunda hem kadınlara hem de erkeklere uygulanan bir operasyondur. Ameliyattan sonra istenilen sonuca ulaşmak 6-12 ay sürer. Burun estetiği ameliyatı olmak isteyen kişiler, uzman cerrah tarafından yapılacak muayene sırasında burun yapısının ameliyata uygun olup olmadığını kontrol ettirmelidir. Çoğunlukla genel anestezi altında yapılır.

Kore estetik trendlerini takip ediyor ve denemek istiyorsanız Milano Klinik'te yapılan estetik operasyonları inceleyebilirsiniz. Hastaların istek ve beklentileri doğrultusunda yüz germe ameliyatı, göz kapağı estetiği, rinoplasti gibi işlemler yapılmaktadır. Milano Klinik'te gerçekleştirilen operasyonlarda hasta için en iyi ve doğru estetik prosedürleri uygulanmaktadır. Buradaki öncelik hastaların kendilerini sağlıklı ve güzel hissetmelerini sağlamaktır.

Önceki yazımızı http://milano.liteajans.com/blefaroplasti-proseduru-hakkinda-her-sey/ linkinden okuyabilirsiniz.

Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Yorum YapınTeşvikiye mah. Hakkı Yeten caddesi No:11 Center:1 Kat:12 No:64 Terrace Fulya Residence

Copyright 2018 -2023 Milano Klinik ©  All Rights Reserved

footer1 (1)