Kepçe Kulaklara Çözüm

Kepçe Kulaklara Ne Neden Olur?

Vücudumuzdaki en değerli organlardan biri olan kulaklarımızın şekil bozukluklarından biri kepçe kulaktır. Kepçe kulaklar doğaldan farklı görünür. Bu sorun kulak kepçesindeki kıkırdakların doğuştan veya sonradan gevşemesi sonucu oluşur. Kulaklarda en sık görülen şekil bozukluğu olan kepçe kulak için doktorlar çok sık ameliyat yapar. Yüzdeki şekil bozukluğu ameliyatları arasında burun estetiği ve kepçe kulak estetiği ameliyatları ilk sırayı paylaşmaktadır. Türkiye'de Milano Klinik'te bu iki ameliyatı olabilirsiniz. Yüzünüzde veya vücudunuzda rahatsız olduğunuz ve özgüveninizi etkileyen birçok bölge için ameliyatlı veya ameliyatsız çeşitli operasyonlar mevcuttur. Kepçe kulaklar, erken yenidoğan dönemi dışında genellikle cerrahi müdahale gerektirir. Ancak kepçe kulak rahatsızlığının derecesi kişiden kişiye değişiklik gösterdiğinden bu durum hakkında en doğru kararı doktorunuz vermelidir.

Kepçe Kulak Ameliyatsız Düzeltilebilir mi?

Çıkıntılı kulakların ameliyatsız olarak düzelme şansı yeni doğan bebeklerin ilk altı haftasında mümkündür. Bu dönemde bebeğe takılan bandana ile kulak düzgün bir şekilde şekillendirilebilir. Büyüme sürecini tamamlamış bireylerde bu yöntem sonuç vermez. Bebeklerde bile başarı şansı altı haftadan sonra giderek azalır. Yetişkinlikte kulak kepçesi ne yazık ki ameliyatsız düzeltilemez. Ameliyat kesin sonuçtur ancak zor ve çok maliyetli bir operasyon değildir. Kulak estetiği ameliyatı, kulaklarınızın görünümünün istediğiniz yönde değiştirilmesini sağlayan basit bir ameliyattır. Biliyorsunuz ki kulaklar yüzümüze çok yakın ve dışarıdan rahatlıkla görülüyor. Bu operasyondan sonra kulaklarınızdan rahatsız olduğunuzda artık kulaklarınızı saçınızla örtmenize gerek kalmayacaktır. Kepçe kulakları düzeltmek için Türkiye'de Milano Klinik'te kulak estetiği yaptırabilirsiniz, ameliyatlar alanında uzman ve detaylı sağlık önlemleri alan doktorlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu ameliyattan sonra kendinize olan güveniniz artacaktır.

Kepçe Kulaklar Özgüveni Etkiler mi?

Estetik algıları her geçen yıl değişir ve buna uyum sağlamak zor olabilir. Ancak yıllardır değişmeyen ve bizi uzun süredir rahatsız eden şekil bozukluklarımız olabilir. Bu durum çocuklukta tedavi edilmediğinde yetişkinlikte psikoloji üzerindeki etkileri daha net görülebilmektedir. Çocukluk çağında kulakları çıkık olan bir kişi, sosyal çevresinde dışlanmış veya alay konusu olmuş olabilir. Bu ve benzeri durumlar özgüven eksikliği ve sosyal fobi gibi sorunlara neden olur. Kepçe kulaklar için Kulak Estetiği gibi zahmetsiz bir ameliyat olmak belki de bu sorunu çözmenin en kesin çözümüdür.

Kepçe Kulak Sağlığı Etkiler mi?

Çıkıntılı kulaklar genellikle sağlık açısından risk oluşturmaz. İnsanlar tüm hayatlarını bu şekilde geçirebilirler. Ancak kepçe kulak görünümü yukarıda belirttiğimiz sebeplerden dolayı kişinin psikolojisini etkiliyorsa bu bir sağlık sorunudur. Gelecekte daha zor hale gelmeden önce bu sorunu çözmek daha iyidir. Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki, kulak kepçesi ameliyatı her yaşta ameliyat edilebilir. Genellikle 5-6 yaşından sonra çocuklar için uygun kabul edilir. Ancak zorunlu bir durumda sağlık için tarih öne alınabilir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Riskli midir?

Kepçe kulak ameliyatı düşük riskli ameliyatlar arasındadır. Ancak her ameliyat ve operasyonda olduğu gibi kepçe kulak ameliyatı da küçük riskler taşır. Kısa vadede hematom ve enfeksiyon sorunları ortaya çıkabilir. Ancak antibiyotikler ve doktorların uygun gördüğü tedavi yöntemi ile bu sorunlar kolaylıkla çözülebilir. Uzun vadede operasyon tekrarlanabilir. Buna doktorunuz karar vermelidir. İyileşme sürecinde ve sonrasında doktorla iletişim çok önemlidir. Bu nedenle doktorlarımıza güvenmeli ve doğru seçimler yapmalıyız.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Ağrı Olur mu?

Kepçe kulak ameliyatı çok ağrılı değildir sadece ilk ameliyattan sonra bir hafif ağrı olabilir. Ağrı kesiciler kullanılarak bu süreç kolaylıkla atlatılabilir. Ağrı genellikle kişi yatarken ortaya çıkar. İlk günlerde ağrı hissetmeniz normaldir ancak gün geçtikçe ağrı azalır.

Kepçe kulak ameliyatı olan kişinin ameliyat sonrasında dikkat etmesi gereken bazı unsurlar vardır. Kulakların şekli korunmalıdır. Yeni şekillendirilmiş kulaklar bandana ile sarılır. Özellikle yatarken bandanayı kullanmak çok önemlidir. İlk iki hafta bu bandaj düzenli olarak kullanılmalı ve değiştirilmelidir. Ameliyattan iki ay sonra iyileşme tamamlanır. Ancak doktorun tavsiyesi altı ay boyunca herhangi bir etkiden kaçınmaktır. Bu süreçte kulaklara dokunurken dahi dikkatli ve hassas olmak gerekir. Çünkü kulakların eski haline dönme olasılığı düşüktür. Kepçe kulak ameliyatında istenmeyen sonuçlarla karşılaşmamak için ameliyattan önce hastane ve doktorun iyi seçilmesi ve ameliyat sonrasında gerekli bakımın yapılması çok önemlidir. Bu seçimler kişinin süreci daha iyi atlatmasına yardımcı olacaktır.

Ameliyattan 2-6 ay sonra, sizi yıllarca rahatsız eden bu problemden tamamen kurtulabilirsiniz. Bu sayede kişi kepçe kulak görünümünden kurtularak hayalindeki kulaklara kavuşur. Sevmediğimiz bir görünümden kurtulmak hayal değil, günümüzde gelişen teknoloji ile estetik operasyonlar erişilebilir hale geldi. Şimdi tek yapmanız gereken doğru doktoru, hastaneyi seçmek ve süreci rahat geçirmek.

Bir önceki yazımızı http://milano.liteajans.com/kraniosinostoz-ameliyati-nedir/ linkinden okuyabilirsiniz.

Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Yorum YapınTeşvikiye mah. Hakkı Yeten caddesi No:11 Center:1 Kat:12 No:64 Terrace Fulya Residence

Copyright 2018 -2023 Milano Klinik ©  All Rights Reserved

footer1 (1)