KAŞ EKİMİ

KAŞ EKİMİ

Bazı hastalıklar kaş ekimi gereksinimini ortaya çıkartabilir. Kaş dökülmesinin nedenleri arasında kıl köklerini etkileyen cilt hastalıkları söz konusu olabilir. Siz de kaşlarınızın dökülmesinden rahatsız oluyor ve kaşlarınız belirginliğini kaybetmiş ise alanında başarılı uzman hekimlerimizden randevu alarak bıçaksız kaş operasyonlarından yararlanabilirsiniz.

Yoğun stres, bazı ilaçlardan doğan yan etkiler, hipotroidi ve hormon dengesizlikleri kaşların dökülmesinde etkili olan etmenlerdir. Kaşlarınızın şekli değişecek kadar dökülmelerle karşı karşıya kalıyor ve bu durumdan psikolojik anlamda da olumsuz etkileniyor iseniz kaş ekimi merkezimizde kaşlarınızın eski görünümüne kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

KAŞLAR NEDEN DÖKÜLÜR?

Kaş dökülmesinde en sık rastlanılan belirtiler arasında yer alan hipotroidi hormon düzeylerinde görülen düzensizlikler olup kaş kıllarının köklerine olumsuz etkide bulunur. Özellikle gebelik dönemindeki hormon düzensizlikleri ve dengesizlikleri kadınların kaş dökülmesini en sık yaşadığı bir dönem olarak biliniyor.

Kemoterapi tedavilerinde kullanılan bütün ilaçların yalnızca saçlar üzerinde dökücü etkiye sahip olmadığı bilinir. Kaşlar ve vücudun diğer bölümlerinde de dökülmelere rastlanılabilir. Bilhassa kaş ve göz çevresinde oluşan mantarlar, egzama vb. cilt sorunları da kaş dökülmelerinde rol oynayan diğer etkenlerdendir.

Bunlar dışında bağışıklık sisteminde görülen rahatsızlıklar ve yetersiz beslenme problemleri de kaş dökülmelerine neden olan diğer etmenler olarak karşımıza çıkıyor. Neticede kaş ekimi tedavilerinden yararlanılması gerekiyor. Bu tedavilere olan gereksinim kişinin kendini, görüntüsü ile mutsuz hissetmeye başlamasıyla ortaya çıkıyor.

KAŞ EKİMİ TEDAVİSİ

İlk olarak kaş dökülmesine neden olan etmen belirlenir. Kaş dökülmelerinin devamlılığını azaltmak için de bu etmenin ortadan kaldırılması amaçlanır. Hastaya uygun tedavi yönteminin kullanılması ile kaşlar yeniden eski sağlıklı görüntüsüne kavuşacaktır.

Kalıcı kaş dökülmesinde uygulana bu yöntem, kliniğimizde steril ortamlarda gerçekleştirilir. Siz de kaşlarınızın kalıcı dökülmesine maruz kalmış iseniz bu duruma çare olarak kliniğimizde kaş ektirme yöntemlerinden yararlanabilirsiniz.

Uygulamalarımızda kıl kökü nakli ile dökülen kaşların yeniden eski sağlıklı görünümüne kavuşmasına yardımcı oluyor ve hastalarımızın kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlıyoruz.

Geçici kaş dökülmelerinde genellikle kadınlar, kaş kalemleri ile kaşlarının dolgun görünmesini sağlar. Ancak kalıcı kaş dökülmelerinde kaş ekim yöntemlerine başvurulması gerekir. Bu yöntemler üzerinde bilgi birikimi, tecrübe ve deneyim ile hekimlerimize kendinizi güvenle teslim edebilirsiniz.

FUE YÖNTEMİ İLE KAŞ EKİMİ

Kaş, bıyık ve sakal ekimi yöntemlerinden ilk başvurulan FUE yöntemidir. FUE yöntemi saç ekimi tekniği olarak da sıklıkla kullanılan bir ekim tekniği olmakla birlikte özellikle kaş, sakal ve bıyık ekiminde daha çok tercih ediliyor. Bu tekniğin diğer tekniklerden farkı kesi ve dikiş izi olmadan ameliyatsız yapılan operasyonlar olmasıdır.

FUE tekniğinde kullanılan özel uçlu mikro motorlar vardır. Bu mikro motorlar sayesinde kaş bölgesinde dökülen bölgelere ekilecek olan kıllar, milimetrelik hesaplamalar ile kaşların çıkış yönüne göre ekilir. Ekimi yapılmak üzere alınan kıl kökleri greft olarak adlandırılır.

Greftlerin alındığı bölgeye göre kıl kökü sayısı değişebilir. Örneğin bir greft için 2 ila 2,5 kıl kökü denklik içerir. Kaş ekimi yönteminde FUE tekniğinden yararlanılması ile hastaların yüz ifadelerinde veya yüz kimliklerinden herhangi bir bozulma görülmez. Bunun asıl nedeni ameliyatsız olarak yapılan FUE tekniğinin kesi ve dikiş gerektirmemesidir.

KAŞ EKİMİ MERKEZİ

Hastalar dökülen kaşları için ekim yaptırmak isterken genellikle tedirginlikle bu konuya yaklaşırlar. Bunun nedeni yüz bölgesinin insanlarla olan iletişimde daha net görünür olmasıdır. Dolayısıyla hastalarda bu bölgede dikiş ve kesi izi kalmasından korkar ve kaş ekimi yöntemine karar verme aşaması daha sancılı geçer.

Ülkemizde kaş ekimi yapan sayılı uzman hekim ile karşılaşılabilir. Genel olarak saç ekiminin yapılması hekimlerin kaş ekimi konusunda da aynı başarıyı sarf etmemelerine neden olabiliyor. Kaş ekimi daha çok uzmanlık, bilgi, tecrübe ve deneyim gerektiren bir uygulamadır.

Hastalarımızın bu sancılı dönemden kurtulmaları ve merkezimize saç, sakal, bıyık ve kaş ekimi üzerine hizmet başvurusunda bulunmalarına istinaden alanında en başarılı hekimlerimiz tarafından hastaların tedavi edilmesine imkân veriyoruz. Kaş ekimine başlanılmadan önce doktorlarımız hastalarının muhakkak gerekli tetkikleri yaptırmalarını öneriyor. Lokal anestezi ile yapılan kaş ekimi için hastaların lokal anesteziye uygun olup olmadıklarına da önceden yapılan tetkikler ile karar veriliyor.

Eğer tüm test ve tetkik sonuçları temiz çıkarsa kaş ekimi için işlemlere hemen başlanır. Doktorlarımız öncelikle greftlerin nereden alınacağını, kaç greft gerektiğini, kıl köklerinin hangi yönlü ekileceğini vb. gereklilikleri en ince detayına kadar hesaplıyor ve kaş ekimi operasyonunu uygulayarak hastaların arzu ettikleri kaşlara kavuşmalarını sağlıyorlar.

Kaşlarınızın dökülmesine en etkili ve kalıcı çözüm Milano Klinik’te! En uygun hastane koşullarında hizmet verdiğimiz kaş ekim merkezimize gelerek hayal ettiğiniz kaşlara kavuşabilirsiniz!