Kapalı Burun Estetiği Nasıl Yapılır ?

Kapalı burun estetiği bireyin doğuştan veya sonradan burnunda oluşan şekil bozukluklarının giderilip hem sağlık hem de fiziki açıdan düzgün bir görünüşe kavuşmasını sağlamaktadır.

Burun estetiği sadece estetik görünüm açısından değil sağlık problemleri açısından da yapılmaktadır. Solunum yolları ile ilgili rahatsızlık yaşayan bireyler burun ameliyatı sonucu burun kanalları açılır ve daha rahat nefes almaktadır.

Doğru yapılmış bir burun ameliyatı sonrasında hastanın düzgün nefes alması ve burun estetiğin güzel gözükmesi gerekmektedir. Estetik görüntü amacıyla yapılan burun ameliyatların en hassas nokta burunun doğal durmasıdır. Bu sebepten dolayı doktor ve hastane seçimini oldukça özenle yapmanız gerekmektedir.

Her bireyin kendine özgü özellikleri olduğundan dolayı hastanın surat yapısına uygun olarak özel bir çizim yapılması gerekmektedir.

Burun estetiğini tıp dilinde 'Rinoplasti' veya 'Septoplasti' olarak adlandırılmaktadır. Estetik bir görünüm dışında Septoplasti ameliyatı olan solunum yolu rahatsızlığı olan kişiler daha sağlıklı yaşayacaklardır.

Gelişim ve büyüme çağını tamamlamış ve 18 yaşını doldurmuş her birey burun ameliyatı olabilir.

Cerrahi Burun Estetiği Ameliyatı

Cerrahi burun estetiği müdahalelerinde burun içerisinde bulunan fazla kıkırdak çıkarılarak estetik bir görünüme kavuşması sağlanır. Hastanın burun yapısına ve istediklerine göre yapılacak müdahale yöntemi değişmektedir. Açık burun estetiği ve kapalı burun estetiği olmak üzere 2'ye ayrılır.

Açık Burun Estetiği (Rinoplasti)

Yapılan müdahale sırasında burunun ucundan ufak bir parça alınarak burun yapısının tamamen gözükmesini sağlar.

Kapalı Burun Estetiği (Rinoplasti)

Açık rinoplastiden farkı kesiler burun ucundan değil de burun boşluğundan alınmaktadır. Müdahale sonrasında burun üstünden kesi alınmadığından dolayı iz bırakmaz. Günümüzde en çok tercih edilen yöntemdir.

Rinoplasti , burunda oluşan şekil bozukluklarını düzeltmek amacıyla yapılan cerrahi müdahalelerdir. Estetikte en çok yapılan işlemdir. Rinoplasti adı altında yapılan bu müdahalelerde ayrıca solunum yolları ile ilgili sıkıntılar da düzeltilmektedir. Burun yüzün tam ortasında bulunan solunumu sağlayan organdır aynı zamanda yüzün ortasında bulunduğundan dolayı estetik açıdan çok dikkat çekmektedir.

Estetik müdahale yapılırken solunum yolları ile ilgili bozukluk var ise aynı müdahalede düzeltilmelidir. Müdahalenin başarı onarı tamamı ile hastaya bağlıdır. Hastanın cilt özelliği , kıkırdakların şekli , kıkırdak ve kemikte oluşan eski deformeler müdahaleden sonra dokuların iyileşme sürecini etkilemektedir. Estetik burun ameliyatını kemik ve kıkırdak yapılarından bulunan deri ve mukozadan ayırarak kemik ve kıkırdak yapısını yeniden şekillendirme olarak adlandırabiliriz.

Estetik müdahale öncesi doktor ne kadar önemli ise hasta seçimi de bir o kadar önemlidir. Hastaya ne istediği sorulması gerekmektedir. Eğer ünlü birine benzeme , elinde fotoğrafla gelme gibi bir sorun var ise hasta ile konuşup gerçekçi seviyeye getirilmelidir.

Estetik ameliyatı olmak isteyen bireye her şekilde gerçekçi bilgi verilmelidir. Estetik cerrahı hastanın beklentilerini karşılayacak derecede bir şekle karar verilir. Hastanın fotoğrafları çekilir bilgisayara yüklenir ve karşılıklı istenilen şekil konusunda bir karar verildikten sonra ameliyat kararı verilmelidir. Her bireye özel bir planlama yapılarak müdahale yapılmaktadır.

Estetik burun ameliyatını lokal veya genel anestezi şeklinde yapılmaktadır. Yaklaşık 2 saat süren müdahalenin sonunda hastanın burun deliklerine tampon ve bunun üzerine atel konmaktadır. Ameliyat sonrasında göz altlarında şişlik ve morluk olması çok normaldir.

Genellikle tamponlar 1-2 gün sonra alınarak hastanın nefes alması sağlanmaktadır. Atel ise 1 hafta sonra çıkarılarak hastanın normal hayata dönmesi sağlanmaktadır. Burun ameliyatı sonrasında oluşan gözle görülür morluk ve şişlikler yaklaşık 1-2 ay içinde kaybolmaktadır. Müdahale sonrasında burun şeklini alması için ortalama 6 ay-1 sene geçmesi gerekmektedir.

Rinoplasti ameliyatı güvenilir , bilgili , estetik bir görüşe sahip ve bu konuda üst düzey olan estetik cerrahlar tarafından yapılırsa hastanın memnun kalması sağlanacaktır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kullandığınız ilaçlar var ise ameliyat öncesinde doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.
  • Asprin gibi kan sulandırıcı ilaçları 1 hafta öncesinden bırakmalısınız.
  • Kanamayı arttıracak yiyecek ve içeceklerden ameliyat öncesi uzak durulmalıdır.
  • Ameliyata gelirken takı , aksesuar , oje ve makyajınızı çıkartmalısınız.
  • Grip , soğuk algınlığı veya nezle gibi bir rahatsızlığınız var ise bunu doktorunuzla paylaşmanız gerekmektedir.
  • Kadınların regl dönemi herhangi bir cerrahi müdahaleye engel olmasa da müdahale sonrasında oluşacak ödemi arttırmasından dolayı regl döneminde müdahale yapılması uygun değildir.
  • Sigara kullanımı iyileşme sürecini geciktireceği için hastaya bilgi verilmesi gerekmektedir.
Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Yorum YapınTeşvikiye mah. Hakkı Yeten caddesi No:11 Center:1 Kat:12 No:64 Terrace Fulya Residence

Copyright 2018 -2023 Milano Klinik ©  All Rights Reserved

footer1 (1)