Göğüs Yağ Enjeksiyonu

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Meme Yağ Enjeksiyonu

Göğüs estetiği son yıllarda hızla yayılma göstermektedir. Göğüsler bir kadında hem görsel hem de işlevsel olarak büyük öneme sahiptir. Göğüsler ilerleyen yaş, doğum, emzirme, kilo alıp verme, hastalıklar gibi sebepler nedeniyle oldukça büyük değişikliklere uğrar.

Bu değişikliklerin üstesinden gelmek isteyen milyonlarca kadın ise iyi bir klinik araştırması içerisine girerek uzman bir hekim aracılığı ile değişime uğramış olan göğüslerindeki görüntüyü düzelttirmek amacı ile bıçak altına yatmaktadır. Gelişen tıp sayesinde her geçen gün yeni bir yöntem ortaya çıktığı için artık acısız ağrısız ve sorunsuz operasyonlar gerçekleştirilebilmektedir.

Göğüs görünümüne daha dolgun bir görünüm sağlamak göğüs yağ enjeksiyonu sayesinde mümkün olmaktadır. Zamanla eski hacmini yitirmiş olan göğüslerde bu operasyon gerçekleştirilebilir. Birçok kadın bölgesel yağlanmadan şikâyetçidir. Ancak bu şikâyetin iyi bir sonuca götüreceğini de çoğu kadın bilmemektedir.

Vücutta bulunan istenmeyen bölgesel yağlar alınarak kök hücrelere ayrıştırılıp sağlıklı ve doğal bir madde üreterek göğse enjekte edilerek göğüs yağ enjeksiyonu operasyonu gerçekleştirilir. Hem istenmeyen ve sorun olarak görülen yağlardan kurtulmak hem de istenen göğüs profiline ulaşılması sağlanmaktadır.

Birçok yağ transferinden farkı da tam da bu noktada ortaya çıkmaktadır. Ancak bu operasyonun konusunda uzman bir hekim tarafından ve hijyenik koşullar altında gerçekleştirilmesi büyük önem arz etmektedir. Bu operasyonun son yıllarda sıklıkla tercih edilmesindeki sebeplerden bir tanesi de kesi olmadan kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor oluşudur.

Göğüslerde büyük bir orantısızlık bulunmuyor ise operasyon ile istenilen hedefe ulaşılması mümkündür. Ancak eğer büyük bir oranda sarkma meydana gelmiş ise bu durumda ayrıca bir de örümcek ağı estetiğinden destek alınarak göğüsler istenilen oranda dikleştirilebilir. Bu estetikte de yine kesi olmayacağından hasta daha kolay bir iyileşme süreci geçirecektir.

Meme Yağ Enjeksiyonunun Faydaları

Hiçbir kadın belirli bir yaş olgunluğuna erişip, evlilik ve çocuk sahibi olma gibi süreçlerden geçene kadar vücut yapısındaki değişikliği tahmin edemez. Bu durum ancak yaşanılarak öğrenilen gerçekler arasında yer alır.

Henüz 18’inde bulunan genç bir kadın ile 48 inde bulunan orta yaşlı bir kadın fiziki açıdan aynı görünüme sahip olmayacaktır. Ancak burada istisnaları da hariç tutmakta yarar bulunmaktadır. Gerek ilerleyen yaş, gerek yaşantı ve genetik yapı fiziki özelliklerimizi büyük ölçüde etkilemektedir. Evlenip bir çocuk sahibi olan bir kadın ile üç çocuğa sahip olan bir kadın arasında dahi fiziki açıdan büyük farklılıkların bulunduğuna şahit olursunuz.

Fiziki olarak gerçekleşen bu yıpranmalardan, gelişen tıp sayesinde kolaylıkla kurtulmak ise artık günümüzde çok daha kolay hale gelmiş durumdadır. Göğüs yağ enjeksiyonu ile hayatına yeni bir boyut kazandıran birçok kadın bulunur. Peki, göğüs yağ enjeksiyonunun faydaları nelerdir? Biraz da bu husus hakkında bilgi sahibi olmakta fayda vardır.

 • Her şeyden önce operasyon geçirdiğiniz kimse tarafından anlaşılmaz, kesik ve çizgi gibi izler oluşmaz,
 • Bölgesel yağlanma problemine çözüm sağlarken bir yandan göğüs estetiği de gerçekleştirilir,
 • Daha canlı ve diri bir görünüm sağlanır, Oldukça kısa bir süre içerisinde hasta normal hayatına dönebilir, kolaylıkla iyileşme sağlanır,
 • Operasyon neticesinde hastanede yatmak gibi durumunuz bulunmaz,
 • Göğüs büyütme operasyonu olarak en doğal ve sağlıklı yöntemdir,
 • Doğal olması sebebi ile his kaybı oluşturmaz,
 • Kesi bulunan bir operasyon olmaması sebebi ile herhangi bir risk oluşturmaz.

Son yıllarda göğüs estetiği denilince ilk akla gelen operasyon yağ enjeksiyonu olmaktadır. Birçok kadın arasında sohbet konusu olan bu estetik şekli özellikle bölgesel yağ probleminden şikâyet eden kadınlar tarafından daha sıklıkla gerçekleştirilmektedir.

Meme Yağ Enjeksiyonu İle Göğüs Büyütme

Göğüslerinin boyutlarından şikâyetçi olan kadınların büyük bir bölümü, uygulaması son derece kolay ve sonucu oldukça başarılı olan göğüs yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme estetiğini tercih etmektedir. Göğüs boyutlarında ciddi anlamda canlılık, dirilik, büyüme ve doğal bir görünüm kazandıran bu operasyon günümüzde en çok tercih edilen göğüs büyütme işlemi olarak ortaya çıkmaktadır.

Daha önceki yıllarda sıklıkla tercih edilen silikon implantların yerini göğüs yağ enjeksiyonu almaya başlamıştır. Daha güzel ve hoş bir görünüme sahip olmak isteyen kadınlar bu yeni yöntemi daha fazla tercih etmektedirler. Göğüs büyütme ameliyatını gereksiz gören kadın sayısının çok fazla değildir. Sonuç itibarı ile kültür seviyesi olarak daha yüksek bir toplumda yer alan, çalışma hayatı içerisinde olan her kadın hem daha sağlıklı hem de daha güzel olabilmek adına bu tip bir operasyona “hayır” dememektedir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Neden Yapılır?

Bir kadın eğer vücut yapısında ve fiziki durumunda bir değişiklik yapılmasını istiyor ise birçok sebep bulabilir. Ancak bazı durumlarda sebep bulunmasına gerek yoktur. Çünkü sebep kendiliğinden ortaya çıkmaktadır.

Kadınlar, erkeklere oranla ameliyat ve estetik gibi hususlarda daha cesur olmaktadırlar. Bu cesaretleri sayesinde kolaylıkla operasyon geçiren ve fiziki özellikleri üzerinde büyük değişiklikler meydana getiren birçok kadına rastlamak mümkündür.

Fazlası ile göz önünde bulunan, medyatik, çalışma hayatı içinde olan, üst düzey bir kariyere sahip olan kadınlarda bu durum normal bir hayat süren kadınlara göre daha fazla olmaktadır. Estetik günümüzde birçok kişi tarafından lüks olarak görülmektedir. Lüksten ziyade bunun bir kadın için ihtiyaç olduğunu düşünen kesim ise çok daha az sayıdadır.

Meme Büyütme Ameliyatı Sebepleri

Göğüs büyütme ameliyatı hangi sebeplerle yapılır? Bu sebepleri bir kaç madde halinde sıralamak doğru olacaktır.

 • Göğüs boyutlarından memnun kalınmaması,
 • Vücut hatlarına göre göğüslerin boyutlarının oldukça orantısız olması,
 • Hamilelik gibi dönemlerde hacim kaybına uğrayan göğüslere hacim katılmak istenmesi,
 • Emzirme dönemleri sonrasındaki sarkma ve deformelerin düzeltilmesi,
 • Her iki göğüs arasında gözle görülür bir orantısızlık bulunması,
 • Göğüs kanseri neticesinde göğüs kaybı, doğuştan göğüs bulunması gibi hastalıklar,
 • Daha önce implant şeklinde gerçekleştirilen operasyon neticesinde bu implantların değiştirilmesi gereken durumlarda,
 • Kolay ve pratik bir işlem olması gibi sebepler ile göğüs yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme operasyonu gerçekleştirilmektedir.

Ciddi bir operasyon geçirmiş, moral olarak oldukça kötü duruma gelmiş olan kadınlarda moral ve motivasyonun sağlanması amacı ile özellikle tavsiye edilen bir operasyon olduğunu söylemek mümkündür.

Çevrenizde göğüs kanseri ile savaşan ve bu durumdan göğsünü kaybederek çıkan kadınlar bulunuyor ise bu operasyonu kendisi ile paylaşmanız doğru olacaktır. Kadınların aralarında sıklıkla sohbet konusu olan bu estetiğin özellikle bu tip durumlarda uygulanıyor olması büyük bir moral olmaktadır.

Meme Büyütme Ameliyatı İle Daha Orantılı Vücutlar

Göğüs büyütme ameliyatı ile daha orantılı vücutlara sahip olabilmeniz mümkündür. Özellikle günümüzde trend haline gelmiş olan yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme operasyonu hakkında bilgi sahibi olmak, uygulama kolaylığı ve faydalarını öğrendikten sonra operasyon hakkında daha geniş kapsamlı bir bilgiye sahip olabileceksiniz. Göğüs yapınız orantısız ise, kalça ve göğüs orantınız yeterli düzeyde değil ise gelin siz de bu kolay operasyon sayesinde istediğiniz mükemmel vücut hatlarına sahip olabilirsiniz.

Kimler Meme Büyütme Ameliyatı Olabilir?

Her türlü estetik ameliyatta olduğu gibi bu yöntemden yararlanamayacak kadınlarımızın da olabileceği bilinmelidir. Şimdi kimlerin yağ transferi ile göğüs büyütme yaptırabileceğine göz atalım.

 • Göğüslerde yüksek oranda sarkıklık bulunmayanlar,
 • Göğüslerinde daha canlı ve dolgun bir görünüm sağlamak isteyenler,
 • 1 veya 2 cup büyüme olmasını isteyenler,
 • Ameliyat izi olmadan estetik olmak isteyenler,
 • Bölgesel yağlarından kurtulmak isteyenler,
 • Silikon ve benzeri maddeler ile göğüs ana yapısına zarar vermek istemeyenler,
 • Kolay, sorunsuz ve acısız bir iyileşme isteyenler göğüs yağ enjeksiyonu uygulaması ile göğüs büyütme operasyonu yaptırabileceklerdir.
Sıkça Sorulan Sorular
Göğüs yağ transferi güvenli bir operasyon mu?

Özellikle istenmeyen yağlar, yani bölgesel yağlanmaya sebep olan ve hastanın kendi dokusundan kaynaklanan bu yağların işlevlerinin artırılması neticesinde gerçekleştirilen bir operasyon olması sebebi ile güvenli bir işlemdir.

Örümcek Ağı Tekniği ile Yağ Enjeksiyonu tekniğini bir arada yaptırabilir miyim?

Dolgun ve doğal bir görünümün yanı sıra göğüslerinde sarkma meydana gelmiş olan kadınların büyük bir bölümü aynı anda örümcek ağı tekniğini de uygulamak isterler. Yağ transferi işlemi gerçekleştirilmeden önce örümcek ağı tekniği uygulanarak transferin gerçekleştirilmesi halinde hem daha dolgun ve doğal hem de sarkma problemi ortadan kaldırılmış olur.

Göğüs yağ enjeksiyonu pahalı bir operasyon mu?

Öncelikle güzelleşmek ve daha hoş bir görünüme sahip olmak, estetik operasyon geçirmek istiyorsak bir maliyete katlanmak durumunda olduğumuzu bilmek gerekir. Fiyat konusunda daha net ve detaylı bilgi için WhatsApp'tan bize ulaşarak fiyat bilgisi öğrenmeniz mümkündür.

Silikon ile mi yoksa göğüs yağ enjeksiyonu yöntemi ile mi göğüslerimi büyütmem daha doğru?

Öncelikle şunu söyleyebiliriz ki, konu tamamen sizsiniz, kararı da yine sizlerin vermesi en doğrusu olacaktır. Burada önemli olan net bir karar vermek ve yapılacak olan operasyon neticesinde pişmanlık duymamaktır. Her iki yöntem ile de göğüs büyütme işlemi yapılmaktadır. Ancak göğüs yağ enjeksiyonu daha sıklıkla tercih edilen ve uygulama neticesinde çok daha kolay iyileşme sağlanan, doğal bir görünüm kazanmak isteyenlerin yaptırdığı bir estetik şeklidir.

Yağ enjeksiyon tekniği neden günümüzde bu kadar gündemde?

Doğal, dolgun, kesik ve ameliyat izi gibi görünümler oluşturmadan kısa sürede hastanın ayağa kalkıp, rutin hayatına devam edebildiği bir yöntem olması sebebi ile adından sıklıkla söz ettiren ve gündem oluşturan bir tekniktir.