Fox Eyes

Fox Eyes

Son zamanların en popüler estetik operasyonlarından biri olan Fox Eyes, Fransız askısı yapmak için kullanılan iplerle, göz ve kaşların yukarı doğru çekilmesidir. Yapılan işlem sayesinde hem kadınlar hem de erkekler doğallıklarından ödün vermeden çok daha genç ve dinamik bir görüntüye sahip olabilmektedirler. Fox Eyes uygulama açısından son derece basit bir operasyon olsa da güvenilir ve hijyenik mekanlarda yapılması oldukça önemlidir. Gerçekleştirilen operasyonla kişiler badem şeklinde göz yapısına sahip olurken, düşük göz kapağı problemi yaşayanlar için de kesin çözüm üretilir.

Fox Eyes Kimlere Uygulanır?

Fox Eyes estetiği yüksek maliyetli bir işlem değildir. Aynı zamanda diğer birçok operasyona göre de endikasyonları çok daha azdır. Operasyon esnasında kesme, neşter atma ve dikiş uygulamaları yoktur. İşlem kısa sürer ve ağrısızdır. Fox Eyes estetiği yaptıranlar ortalama olarak iki hafta içerisinde iyileşme gösterir. Operasyon genel olarak;
  • 18 yaşından büyük olanlara,
  • Kaş düşüklüğü ve gözlerde yorgunluk ifadesine gibi problemleri olanlara,
  • Göz yapısı estetik için uygun olanlara,
  • Küçük göz yapısına sahip olanlara uygundur.
Fox Eyes estetiği gerçekleştirilmeden önce alanında deneyimli hekimler ile detaylı bir görüşme sağlanır. Akabinde operasyon geçireceklerin de bu konudaki kesin kararlarını estetisyenlere bildirmesi şarttır.

Fox Eyes Estetiği Nasıl Yapılır?

Fox Eyes estetiği cerrahi bir prosedür değildir. Uygulama Fransız askısı ipleri kullanılarak gerçekleştirilmektedir. İşlemin gerçekleştirilme aşamasını ise şu şekilde sıralamak mümkün olacaktır;
  • Operasyona başlamadan önce uygulama yapılacak olan alana lokal anestezi yapılır.
  • Anestezi işleminin gerçekleştirilmesinden sonra ilgili alanın iyice uyuşması için hastalar dinlenme alanına alınır.
  • Uyuşmanın gerçekleşmesinden sonra kaş ve göz ortasında kalan alana sabitlenen özel cerrahi ipliklerle, göz yukarı doğru çekilir.
  • Yapılan yukarı doğru çekme işlemiyle Fox Eyes şekli sağlanmış olur.
Fox Eyes estetiği ortalama 30 ile 45 dakika aralığında süren bir işlemdir. İşlem bitiminde uygulama alanında kesinlikle iz kalmaz. Operasyonun tamamlanmasından sonra kişiler rahatça konuşabilir ve kısa süre içerisinde günlük yaşamlarına geri dönebilir.

Fox Eyes Estetiği Kalıcı Mı?

Fox Eyes ömür boyu kalıcı bir işlem değildir. Bir tür askılama uygulaması olmasından dolayı diğer askılama işlemlerinde olduğu gibi 1.5 ile 2 yıllık bir kullanım ömründen söz etmek mümkün olacaktır. Fox Eyes estetiği birçok açıdan da avantaj sağlar. Ancak en önemli artısı operasyonun beğenilmemesi durumunda uygulanan işlemin kolaylıkla geri alınabiliyor olmasıdır.

 

Fox Eyes Operasyonu Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fox Eyes, çok büyük endikasyonlar ortaya çıkaran bir işlem değildir. Bu nedenle de operasyon öncesinde dikkat edilmesi gereken hususlar birçok estetik operasyona göre çok daha azdır. Söz konusu işlemi yaptırmak isteyen kullanıcıların her şeyden önce alanında uzman ve deneyimli hekimlerden destek alması gerekir. Bunun yanı sıra klinik seçimi de oldukça önemlidir. Çok daha etkin sonuçlara ulaşabilmek adına plastik cerrahlarından yardım almak daha doğru olacaktır. Operasyon gerçekleştirilmeden önce mutlaka kişilerin yüz hattı detaylı bir şekilde incelenmeli ve planlamalar yapılmalıdır. Planlama aşamasında cilt üzerinde işaretleme yapılmasına gereksinim duyulabilir. Kişiler, estetik operasyon geçirecekleri gün ve öncesinde hiçbir şekilde cilt üzerine kimyasal bir ürün uygulaması yapmamalıdır. Aynı zamanda makyaj da yapılması önerilmemektedir.

Fox Eyes Operasyonu Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fox Eyes estetik operasyonu öncesinde olduğu gibi sonrasında da dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunuyor. İşlem bitiminde kişilerin hemen günlük yaşamlarına dönmesi mümkündür. Gerçekleştirilen operasyondan kaynaklanan herhangi bir iz söz konusu değildir. Ancak işlem bitiminde özellikle de hassas cilt yapısına sahip olan kişilerde bir nebze de olsa küçük kızarıklıklar ya da morluklar ortaya çıkabilmektedir. Ortaya çıkan yan etkilerin tamamı geçicidir. Ortalama 1 ya da 2 günlük bir süreç sonunda ek bir tedaviye gereksinim duyulmadan kendi kendine iyileşir.

Fox Eyes İşlemi Zararlı Mıdır?

Fox Eyes operasyonu cerrahi bir prosedür değildir. Bu nedenle de uygulamadan kaynaklanan herhangi bir zarar söz konusu olmayacaktır. Estetik sonrasında ortaya çıkması muhtemel en küçük problem ise ufak bir kızarıklık ve morluklar olacaktır. Söz konusu yan etkiler de çok uzun süreli değildir.

Fox Eyes Fiyatları

Fox Eyes bir askılama tekniğidir ve özellikle de son zamanlarda göz bölgesinde çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan sorunların giderilerek, daha genç ve estetik bir görünüm elde edilmesini sağlayan bir prosedürdür. Uygulaması son derece basit ve acısız olduğundan güzelliğine ve bakımına önem veren hanımların sıkça tercih ettiği bu işlem fiyat olarak da son derece ekonomik seçenekler yaratmaktadır. Fox Eyes estetik fiyatları için kesin bir rakamdan söz etmek mümkün olmasa da yapılan işlemin başka işlemlere gereksinim yaratıp yaratmadığı, uygulamanın kim tarafından ve nerede yapıldığı gibi daha birçok faktör fiyatlandırmalara etki etmektedir. Fox Eyes estetiği yine de diğer estetik türlerine göre hem daha ekonomiktir hem de daha başarılı sonuçlar vermektedir.