En Popüler Saç Ekim Teknikleri

Saçlar zaman içinde farklı nedenlerle eski canlılığını yitirmeye başlar ve incelmeye başlayarak dökülebilir ve saç ekim teknikleri ihtiyacı duyulabilir.

Saç dökülmesi ileri zamanlarda kelliğe kadar etkisini gösterebilir. Saç dökülmesi, stres, sağlıksız beslenme, saç bakımının yeterince ve doğru bir şekilde yapılmaması gibi nedenlerle dökülebilir. Bunlar dışında genetik faktörler de saç dökülmesine neden olabilir.

Saç dökülmelerine kökten çözüm sağlamak için saç ekim teknikleri uygulanmaktadır. Saç ekim operasyonu olarak pek çok  saç ekim teknikleri uygulanmaktadır. Fut saç ekim tekniği Fue saç ekim tekniği gibi pek çok saç ekim tekniklerin bulunmaktadır.

Yazımızda en çok uygulanan saç ekim tekniklerinden sırasıyla bahsedeceğiz. En popüler saç ekim teknikleri olarak hangileri uygulanmakta onlardan bahsetmeye çalışacağız. Saç ekimi teknikleri ve özelliklerini ayrıntılı bir şekilde anlatmaya ve saç ekimi tekniklerini sizlere tanıtmaya çalışacağız. Böylece size uygun tekniğe kendiniz karar verebilir ve hangi tekniğin uygulanmasını istiyorsanız uzman doktorunuzla görüşerek o tekniğin uygulanması talep edebilirsiniz.

Gelelim şimdi sırasıyla günümüzde en çok tercih edilen ve uygulanan saç ekim tekniklerine;

Saç Ekimi Teknikleri

Fut Saç Ekim Tekniği

Eski dönemden beri uygulanan bir saç ekim tekniğidir. Bu işlemde genel teknik saçlı derinin çıkarılıp saç folikülü ayrılıp saçsız olan bölgeye ekilmesidir.

Fut tekniği genel olarak ağrılı  bir yöntemdir. Ensenin üst bölümünde kulak arakasında yer alan saçlı bölgeden dikdörtgen şeklinde doku kesilir. Burada saç folikülleri alınır ve saçsız bölgeye ekme işlemi başlatılır. Kesilen bölge daha sonra dikilir. Ameliyat sonra acı ve ağrı hissedilebilir ve kesilen bu bölgede dikiş izi kalabilir.

Fut tekniği yöntemiyle tek seansta çok sayıda saç ekme işlemi yapılır. 4 ya da 5 seans sonunda saç ekim işlemi tamamen biter. Kişinin saç yapısına göre daha kısa sürede de bu işlem tamamlanabilir. Fut tekniği ağrılı ve acılı bir işlem olduğu için hastalar bu tekniği pek tercih etmek istemeseler de kısa sürede yapılabilir olması bu tekniği tercih edilmesi sağlamaktadır. Çok zamanı olmayan kişiler kısa sürede saç ekim tekniğinin uygulanmasını istedikleri için bu tekniği tercih edebilirler.

Fue Tekniği

Saç ekim tekniklerinden en popüler olan diğer bir saç ekim tekniği de Fue tekniği olmaktadır. Modern bir saç ekim tekniği olan Fue tekniğinde Fut tekniğinde olduğu gibi ameliyat gerekmez. Kesim dikim işlemi bu teknikte yoktur. Yine ense kökünden kulak arakasındaki saçlı kısımda ince uçlu iğneler yardımıyla tek tek saç folikülleri toplanır ve kıl kökleri ayrıştırılır. Seçilen kıl kökleri tek tek kılsız olan bölgeye ekilir.

Bu işlem fut tekniğine göre biraz daha uzun sürmektedir ama doğal bir yöntem olduğu için ağrı ve sızı durumu olmaz. Kişi bir süre sonra doğal yaşamına daha kolay dönebilir. Uzun bir süre içinde ekim işlemi gerçekleşir ve diğer yöntemlere göre biraz pahalı bir yöntemdir.

Her iki yöntemde de operasyon sonrası saç derisine dikkat etmeli, çarpma, vurma gibi durumlar yaşamamaya gayret etmeli, rüzgar, yağmur, toz gibi durumlardan saçı ve başı korumalı ve saç ekim naklinin yapıldığı alanda temas yapmaktan kaçınılmalı, burasının mikrop kapmamasına özen gösterilmelidir.

DHI(CHOİ) Yöntemi

Diğer bir saç ekim yöntemlerinden birisi DHI saç ekim tekniğidir. Bu yöntem se Fue tekniğinde olduğu gibi hastanın cildinde herhangi bir kesi işlemine gerek kalmaz. Bu açıdan bu yöntem mikro Fue yöntemi olarak da adlandırılır. Oldukça küçük çaplı punçlar bu işlemde uygulanır. Bu işlemi yapmak için uzman bir doktorun olması önemlidir. İşlemin etkisinin en iyi şekilde gösterilmesini için alanında profesyonel olmuş bir uzmanla işlemi yapmak en doğrusudur.

DHI saç ekim tekniği oldukça rahat ve pratik bir uygulamadır. Hasta operasyon sonrasında kolayca doğal yaşama adapte olur. Saç derisinde herhangi bir iz kalmaz. Saçların doğal yapısı bu işlem ile yeniden kazandırılır. Pek ağrı olmayan bir yöntemdir. İyileşme süresi de diğer yöntemlere göre çok daha kısa sürede gerçekleşmektedir. Bu teknik uygulandıktan sonra çalışan kişiler hemen işlerine dönebilir. Böylece sosyal yaşam da aksatılmamış olur.

Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Yorum YapınDilek Öztürk

4 sene önce

Merhaba benim saçlarım çok döküldü ve kafa derisi görülmesi beni rahatsızlık veriyor.
Bana fiyad göndere birirmisiniz .
Teşekkürler.

Sağlık Danışmanı

4 sene önce

Merhabalar Dilek hanım tabii ki sizlere bilgi maili gönderebiliriz.

Sizlere daha detaylı bilgi verebilmemiz için 0090 505 044 41 30 numaralı hattan da bizlere ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı Günler Dileriz.

Teşvikiye mah. Hakkı Yeten caddesi No:11 Center:1 Kat:12 No:64 Terrace Fulya Residence

Copyright 2018 -2023 Milano Klinik ©  All Rights Reserved

footer1 (1)