E-Max Kaplama

E-Max Kaplama

Diş sağlığı ve estetiği, bireyin yaşam kalitesini oldukça etkileyebildiği için çok önemlidir. Buna karşın çeşitli sebeplerden dolayı dişlerin görünümü bozulabilir ve dişler hasar alabilir. Diş estetiği alanında duruma bağlı olarak diş implantları ve diş kaplama gibi çeşitli yöntemler kullanılabilir. E-max kaplama çeşitli durumlarda uygulanabilen bir diş kaplama metodudur.

Dişlerde doğuştan gelen veya sonradan oluşan şekil bozuklukları estetik olmayan bir görünüme sebep olabilir. Ayrıca ağızda kırık, çarpık veya eksik diş olması fonksiyonel yönden olumsuz sonuçlar ortaya çıkarabilir. Özellikle ön dişlerde kullanılan e-max kaplama dişlerde estetik bir görünüm oluşturmak için tercih edilen diş kaplama yöntemleri arasındadır.

E-Max Diş Kaplama Nedir?

Her ne kadar doğal olarak oldukça dayanıklı olsalar da dişlerde hasar oluşması mümkündür. Ayrıca dişlerde şekil bozuklukları doğuştan da kaynaklanabilir. Bu şekil bozukluklarının yarattığı işlevsel ve görsel sorunları ortadan kaldırmak için çeşitli diş kaplama yöntemleri kullanılabilir.

Diş kaplama malzemelerinin yapımında metal, porselen, seramik gibi maddelerin yanı sıra metal-porselen, zirkonyum-porselen gibi kombinasyonlar kullanılabilir. Lityum disilikat seramik içeren e-max diş kaplama materyali alanında etkili çözümler sunar. Kısacası e-max diş kaplama dişlerin daha estetik ve fonksiyonel hale getirilmesinde kullanılan bir metottur.

E-Max Diş Kaplama Neden Yapılır?

Günümüzde çok sayıda kişi diş kaplama uygulamasından yararlanmaktadır. Bu kişilerden bazıları porselen diş kaplama gibi yöntemleri tercih ederken bazıları ise e-max diş kaplama yönteminden faydalanır. Temel olarak bu diş kaplama yönteminin yapılma sebebi diğer diş kaplama yöntemleri ile aynıdır diyebiliriz.

E-max diş kaplama dişlerde varolan ve estetik olmayan bir görüntüye sebep olan çeşitli sorunların çözümü için uygulanır. Örneğin dişlerde kırılma, çatlama gibi çeşitli hasarlar ve diş beyazlatma ile geçmeyen renk değişimleri bu sorunlar arasındadır.

E-Max Kaplama Nasıl Yapılır?

Basitçe açıklamak gerekirse e-max kaplama, diğer diş kaplama metotlarına benzer bir şekilde uygulanır. Öncelikle hasta muayene edilir ve istenilen sonuçlara göre gerekli planlamalar yapılır. Hazırlık sürecinde kaplama uygulanacak bölgenin ölçüleri belirlenir.

E-max kaplama, veneer kaplama veya diş kronu ile kaplama yöntemleri için tercih edilebilir. Hangi yöntemin uygulanacağına bağlı olarak e-max diş kaplama işleminin adımları değişiklik gösterir. Veneer kaplamada dişler ince bir katmanla kaplanırken diş kronu kullanımında kaplama varolan bir dişin veya yerleştirillen bir diş implantının üzerine sabitlenir.

E-Max Kaplama Ömrü Ne Kadardır?

Diş kaplaması yaptırmayı düşünüyorsanız, e-max kaplama ömrünün ne kadar olacağını merak ediyor olabilirsiniz. Çeşitli faktörlere göre e-max diş kaplamanın kullanım ömrü değişiklik gösterebilir. Bu faktörler arasında materyalin kalitesi, kullanım şekli ve kaplamanın uygulanışı gibi etkenler vardır.

İyi bakılan bir e-max diş kaplama yaklaşık 5 ila 15 yıl boyunca kullanılabilir. Ancak bunun için kaplamanın kaliteli olması ve profesyonel bir şekilde uygulanması önemlidir. Ayrıca ağız sağlığına dikkat etmek ve kaplamaların düzenli bakımlarını yaptırmak da gerekir.

E-Max Diş Mi Zirkonyum Mu Daha İyidir?

Diş kaplama materyalleri söz konusu olduğunda çeşitli alternatifler bulunmaktadır. E-max kaplamanın bir alternatifi zirkonyum diş kaplama olarak karşımıza çıkmaktadır. Temel olarak zirkonyum kaplamanın e-max kaplamaya karşı dayanıklılık açısından daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Ancak konu görsellik ve daha doğal bir görünüm olduğunda e-max kaplama zirkonyuma göre daha iyi bir alternatif olmaktadır. Kullanıcının istek ve ihtiyaçlarına göre bu iki kaplama şeklinden biri tercih edilebilir.

E-Max Diş Mi Porselen Mi Tercih Edilmelidir?

Porselen, diş kaplama konusunda oldukça yaygın kullanılan bir maddedir. Birçok açıdan bu madde diş kaplamalarında kullanım için idealdir. Bu yüzden aynı alanda iyi bir seçenek olan e-max diş kaplama ile porselen kaplamanın farklarını merak ediyor olabilirsiniz.

Öncelikle e-max kaplama daha ince olduğundan uygulanırken dişlerde daha az düzeltme gerekir. Ayrıca e-max ile daha doğal bir görünüm elde edilebilir. Porselen kaplamanın e-max kaplamaya göre bir avantajı daha hesaplı olmasıdır.

E-Max Kaplama Avantajları

Lityum disilikat seramik içeren e-max kaplama kullanıcılara çeşitli avantajlar sunmaktadır. İlk olarak bu avantajların başında bu tip kaplamaların oldukça güçlü ve dayanıklı olması gelir. Bu materyalden yapılan kaplamalar uzun yıllar boyu sorunsuzca kullanılabilir.

Buna ek olarak e-max kaplamanın bir diğer avantajı da oldukça doğal bir görünüm sunmasıdır. Kısacası daha estetik dişlere dayanıklı bir kaplamaya ulaşmak isteyenler için e-max kaplama harika bir seçim olabilir.

E-Max Kaplama Fiyatları

Çeşitli faktörler e-max diş kaplama fiyatlarını etkileyebilir. Yapılan kaplamanın türü ve miktarı bu faktörler arasındadır. Yani kişiden kişiye bu fiyatlar değişiklik gösterebilir. Bu yüzden güncel e-max kaplama fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

E-Max Diş Kaplama Nerede Yaptırılır?

Eğer e-max diş kaplama yaptırmayı düşünüyorsanız bunun için iyi bir klinikten yardım almanız akıllıca olacaktır. Çünkü yapılan çalışma ortaya çıkan sonuçların kalitesini etkileyebilir. Kaliteli ve estetik bir e-max kaplama için Milano Klinik’i tercih edebilirsiniz.