Dik ve Sıkı Göğüsler Hayal Değil

Doğum sonrası sarkan göğüsler, yerçekiminin etkisi, emzirme, doğurma, kilo alıp verme, yaşlanma ve cilt elastikiyetinin bozulması, genetik yapı gibi çeşitli faktörlerden dolayı göğüslerin çok küçük veya çok büyük olması problemi olması sıkı ve dik göğüs isteğini arttırmaktadır. Bu problemlerin çözümü  için farklı yöntemler kullanılabiliyor.

Daha Sıkı ve Dik Göğüs İçin;

  • Egzersiz

Bank veya yatağa sırt üstü uzanılır. Farklı iki ele 2,5 kilo ağırlık alınır ve ağırlıklar yukarıya doğru kaldırılır. Kanat çırpar gibi aşağı ve yukarı hareketlerle 10 kez fakat günde 3 kere bir gün ara ile yapılmalıdır. Koltukaltı ,göğüs çevresinde bulunan kaslar bu egzersiz ile ortalama 1 ay da etkisini gösterecektir.

Daha Sıkı ve Dik Göğüsler
  • Tedavi

Bunun için gereken, doğal sızma zeytinyağıdır.

Yatağa sırtüstü uzanılır ve sırtın altına birkaç yerleştirilir. Biraz zeytinyağı ile göğüslere masaj hareketi ile daireler şeklinde sürülür. Fazla kullanılan zeytinyağı silinebilir ama biraz yağ kalması faydalı olur. Çünkü yağ cilde esneklik kazandırır. Bu uygulama her gün 3 kez uygulanabilir

  • Göğüs estetiği operasyonu

Kişinin küçük göğüs problemi varsa bu problemi çözmek için meme altına protez koyulur ve protez silikonlu yada silikonsuz maddeler içeren implantlar kullanılır. Günden güne ilerleyen teknoloji sayesinde göğüse yerleştirilen implantlar fark edilemez. Silikonsuz implant ise kasların alt kısmına yerleştirilir.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Meme dikleştirme ameliyatından sonra emzirme ile yeniden sarkma olabilir. Fakat bu sarkma kişiden kişiye göre değişir, genetik yapıdan dolayı genellikle oluşabilir.
  • Meme protezi Operasyonu yaklaşık bir saat, göğüs dikleştirme operasyonu ise 3-4 saat sürer. Bu operasyon sonrası kişi birkaç gün bandaj kullanır. Daha sonra sadece korse takar. Operasyondan sonra bir iki gün içinde kişi toparlanır günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilir fakat yaklaşık iki ay hasta spor yapmamalıdır.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Meme dikleştirme ameliyatından sonra emzirme ile yeniden sarkma olabilir. Fakat bu sarkma kişiden kişiye göre değişir, genetik yapıdan dolayı genellikle oluşabilmektedir.
  • Meme protezi operasyonu yaklaşık bir saat, göğüs dikleştirme operasyonu ise 3-4 saat sürer. Bu operasyon sonrası kişi birkaç gün bandaj kullanır. Daha sonra sadece korse takar. Operasyondan sonra bir iki gün içinde kişi toparlanır günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilir fakat yaklaşık iki ay hasta spor yapmamalıdır.

Sarkma

İnsanlar yaşlandıkça dokulardaki kaslarda zayıflar. Bu nedenle kadınlarda 40 yaşından itibaren meme dokusu hacmini yitireceği için kaslar zayıflar ve sarkma meydana gelir. Kasların sarkması 2 yöntem ile çözülebilir: Meme implantı, göğüs dikleştirme .

Meme dokusundan sarkma fibrotik daha da kötü olur. Meme dikleştirmek operasyonu genellikle sarkma ilerlediği zaman düşünmeye başlanır. Fakat bir an önce müdahalesi gerekir. Çünkü sarkık ve bozuk olan göğüsler psikolojik problemlere yol açabilir.

Operasyon Sonrası İzler

Göğüs estetiği ameliyatı eskisi gibi iz bırakmaz. Ciltte büzüşme yapılarak izler kapatılabilir. Deride kızarıklık vs. oluşumlarında ise lazer ile birkaç seansta yok edilebilir.

Meme dikleştirme operasyonu ve memedeki çatlaklar

Ameliyat ile sadece meme ucunun altındaki bölümden deri çıkarılabildiği için meme ucundaki ve etrafındaki çatlaklıklar yok edilemez.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Sonrası İzler Rahatsız Edici Mi?

Meme dikleştirme ameliyatından sonra protez yerleştirilmiş kişilerde 3,5cm kadar küçük iz kalır. Fakat bu iz görünür şekilde açıkta olmadığı için rahatsız edici olmaz. Göğüslerindeki deri toparlanan kişilerin yapılan yönteme göre değişen I, L veya T biçiminde izler kalabilir. Meme başı çevresindeki iz renk tonu farkından dolayı çok belli olmaz. Meme başı kısmından aşağıya doğru olan çizgi hızlı kaybolur. Göğüs dikleştirme operasyonundan 1 yıl sonra yara izi çok belli olmaz. Çizgi alt tarafta kalacağından yandan bakıldığında pek gözükmez.

Meme Operasyonu Sorunlar

Ameliyat esnasında veya ameliyattan sonra kanama, doku içinde kan birikmesi olabilir. Daha yavaş iyileşme görülmesi şeker hastalığı, aşırı sigara tüketimi veya genetik sebeplerden dolayı olabilir. Bu hastalara farklı teknikler uygulanır.

Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Yorum YapınTeşvikiye mah. Hakkı Yeten caddesi No:11 Center:1 Kat:12 No:64 Terrace Fulya Residence

Copyright 2018 -2023 Milano Klinik ©  All Rights Reserved

footer1 (1)