Burun Estetiği Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir ?

Günümüzde her şeyin gelişmesi ile estetik ameliyatlarına olan ilgi gün geçtikçe artmaktadır. Burun yüzümüzün tam ortasına yer almaktadır. İnsanların gözlerimizden sonra ilk baktığı yer burundur bu yüzden burunun ne kadar önemli olduğu anlaşılmaktadır. Buna bağlı olarak da insanlar burun estetiği yaptırmak istemektedir. Burun estetiği avantaj ve dezavantajları olan ve iyi araştırılması gereken bir estetik çeşididir.

Burun estetiği yaptırmak istiyorum fakat iz kalmasını istemiyorum diyorsanız sizin için en iyisi kapalı burun estetiği olacaktır. Açık burun estetiğinde burun deliklerinin arasından bir kesi yapılarak burnun iskelet yapısına ulaşılmaktadır. Fakat kapalı burun estetiğinde bu bölgede hiçbir şekilde kesi yapılmamaktadır. Dışarıdan bir iz kalmadığı için ameliyat olduğunuz hiçbir şekilde belli olmaz. Burundan kesilen sinir miktarından dolayı uyuşukluk hissi burunda daha az hissedilmektedir. Bundan dolayı iyileşme süreci daha kısa ve rahat geçmektedir.

Kapalı burun estetiğinde oluşan morluk ve şişliklerin geçmesi açık burun estetiğine göre daha az zamanda geçmektedir. Sosyal hayata dönüş kapalı burun estetiğinde daha hızlıdır.

Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da burun estetiği çok önemlidir. Burun tıkanıklığı nefes almanızı zorlaştırdığından dolayı uyku düzeninizin bozulmasına ve uyurken nefesinizin kesilmesine neden olmaktadır. Burun estetiği sırasında burun içinde bulunan eğrilikler düzeltilir ve konka diye adlandırdığımız burun eti radyofrekanslarla küçülterek solunum kolaylaştırılmaktadır.

Burun Estetiği

Burun Estetiği Dezavantajları

Burun estetiğinin zararları estetik ameliyatında oluşan risklerinden bahsedilmektedir. Burun ameliyatı diğer ameliyatlara göre oldukça düşük seviyede risk taşımaktadır. Anlatacağımız riskler dışında olabilicek riskleri doktorunuz size aktaracaktır. Günümüzde yapılan tüm cerrahi müdaheleler az da olsa risk taşımaktadır. Ameliyat olan hastaların bazılarında anesteziye karşı alerjik reaksiyon olabilir bunun yanı sıra enfeksiyon , iç kanama , ameliyat olan bölgede hissizlik , uyuşukluk gibi yan etkiler görülebilmektedir. Yan etkileri azaltmak için hekiminizin dediklerini uygulamanız gerekmektedir.

Burun Estetiği Avantajları

Burun estetiği sayesinde burnunuzun estetik ve güzel bir görünüme sahip olması mümkündür. Burun estetiğini solunum yolları ile ilgili sıkıntısı olan bireylerde tercih etmektedir. Bundan dolayı cerrahi müdahelenin sadece estetik açıdan yapıldığı söylenemez. Yüze yapılan müdahelelerin en çok tercih edileni burun estetiğidir. Estetik bir buruna sahip olmak bireylerin görünümünü daha iyi hale getirirken özgüvenlerini de yerine getirmektedir.

Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Yorum YapınTeşvikiye mah. Hakkı Yeten caddesi No:11 Center:1 Kat:12 No:64 Terrace Fulya Residence

Copyright 2018 -2023 Milano Klinik ©  All Rights Reserved

footer1 (1)