Bölgesel Yağlanmaya Kesin Çözüm

Bölgesel yağlanmaya kesin çözüm olarak yazımızda nelerin iyi geldiğini ve ne yapmanız gerektiğinden bahsetmeye çalışacağız. Öncelikle bölgesel yağlanma neden olur ve neler etkiler onlardan bahsedelim. Bölgesel yağlanma genellikle yanlış ve sağlıksız beslenmeden kaynaklanır. Özellikle fast food tarzı beslenmek, unlu gıdalara ağırlık vermek, sebze ve meyveyi az tüketmek, suyu fazla içmemek neden olabilir.

Bunun dışında fazla hareketsiz kalmak, sigara, alkol gibi zararları ürünleri kullanmak, kahveyi çok tüketmek, tuzlu ürünleri çok tüketmek bölgesel yağlanmaya neden olur. Aşırı stres te bölgesel yağlanmanın önemli nedenlerinden birisidir.

Bölgesel yağlanma sorunu ile karşılaşmak istemeyen kişiler saymış olduğunuz hususlara dikkat etmelidir. Dengeli beslenerek, spor yapıp yaşam kalitemizi arttırarak sağlıklı beslenerek bölgesel yağlanma sorunundan kurtulabiliriz.

Bölgesel Yağlanmanın Sağlığa Olan Zararları

Bölgesel yağlanma pek çok kişide özellikle günümüz insanın temel sağlık sorunlarından birisidir. Başta şişmanlık olmakla birlikte bölgesel yağlanma kişide pek çok soruna neden olur. Özellikle bu soruna sahip olan kişilerin psikoloji bozulur. Kendini güvensiz hisseder. Bölgesel yağlanma sorunu sadece psikolojik olarak kişiyi etkilemez.

Bölgesel yağlanmanın sağlığa olan zararları oldukça fazladır. Bu sorunlar içinde metabolizma sendromu, koroner damara hastalığı, kalp krizi, diyabet, kolesterol ve en kötüsü bölgesel yağlanma kansere bile neden olabilir. Bu açıdan bölgesel yağlanma önemsenmesi gereken bir sorundur. Henüz çok geç kalmadan bu soruna çare bulmak gerekir.

Bölgesel yağlanma sorunundan kurtulmak için öncelikle yaşam kalitemizi değiştirmekten işe başlayabilir. Sonrasında bölgesel yağlanmayı önlemek için spora ağırlık vermeli ve günlük olarak aksatmadan spor ve egzersiz yapmaya özen göstermeliyiz. Sebze, meyve gibi sağlıklı gıdalarla beslenmeye önem vermeli, sağlıksız yiyecek ve içeceklerden de uzak durmalıyız. Sigara ve alkolü kesinlikle hayatımıza sokmamalıyız. Üç beyaz tehlike olan un, şeker ve tuz üçlüsüne dikkat etmeliyiz.

Bölgesel Yağlanmadan Kurtulmak İçin Öneriler

Bölgesel yağlanma sorunundan kesin olarak kurtulmak için sizlere bazı tüyolar vermeye çalışacağız.

  • Doğru beslenin. Yanlış beslenme bölgesel yağlanmanın temel nedenlerinden birisidir. Gelişigüzel her şeyi yemek doğru değildir. Yemek yerken seçici olmalı ve porsiyonlarımızı mümkün olduğunca küçük tutmaya çalışmalıyız. Taze sebze ve meyve yemeli, suyu bolca tüketmeliyiz. Sık ve aralıklı yiyebiliriz. Geç saatlerde yatmaya yakın yemek yemeye son vermeliyiz.
  • Hayatınızda harekete yer verin. Sağlıksız yemeyi kesseniz bile fazla hareketsizlik yağlanmaya neden olabilir. Bu bakımdan hareketli yaşam biçimi için spora ağırlık vermeliyiz. Her gün düzenli olarak egzersiz hareketleri yapmaya devam etmeliyiz.
  • Vanquish uygulaması denilen ısı sitemiyle etkin bir şekilde bölgesel yağlanma sorunundan kesin olarak kurtulabilirsiniz. Bu konuda bilgilenmek için uzman bir doktora danışabilirsiniz.

Liposuction İle Bölgesel Yağlardan Kurtulun

Liposuction ile bölgesel yağlardan kurtulma mümkündür. Bu yöntem bir çeşit yağ hücresi parçalama işlemidir. Doktorunuzun belirlediği bölgelerden küçük kesilerle fazla yağlar, çekilir ya da eritilir. Operasyon süresi işlem özelliklerine ve bölge sayısına göre 45 dakika ile 4 saat arasında değişebilir.

  1. Operasyonda uygulama yapılacak bölgede küçük kesiler açılır. İşlem sonrasında bu iz kalmaz.
  2. İşlem sonrasında hastalara korse giydirilir ve bu şekilde sıvı birikmesinin önüne geçilir. Şişlik de önlenmiş olur.
Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Yorum YapınTeşvikiye mah. Hakkı Yeten caddesi No:11 Center:1 Kat:12 No:64 Terrace Fulya Residence

Copyright 2018 -2023 Milano Klinik ©  All Rights Reserved

footer1 (1)