BBL Estetiği

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

BBL Estetiği

Kalça bölgesini şekillendirmek ve bölgenin dolgun ve dik bir görünüme ulaşmasını sağlamak amacıyla yapılan estetik uygulamasına BBL estetiği denir. Düzgün ve dolgun kalçalar daha estetik bir görünüş sağladıkları için birçok kadın bu uygulamaya başvurmaya başlamıştır.

BBL estetiği uygulamasında üç farklı yönteme başvurulmaktadır. Bunlardan birincisi kalça görünümünü düzeltmek amacıyla hastanın kendi yağ dokusunun kullanılmasıdır. İkincisinde silikon kalça protezinden yararlanılır. Üçüncü ise askılama tekniği ile yapılan kalça kaldırma operasyonudur.

İşlem sırasında hangi yönteme başvurulacağı cerrah tarafından belirlenir ve hastaya konuyla ilgili bilgiler aktarılır. Ek olarak operasyonla beraber karın germe, liposuction, uyluk germe ve meme büyütme gibi estetik operasyonlar da yapılabilir.

Popo Protez için Kimler Uygundur ?

Kalça yapısı küçük olan hastaların tercih ettiği bu estetik uygulamada ayrıca vücut hatlarına uyum sağlayan bir kalçaya sahip olmak isteyenler bu işleme başvurmaktadır.

Ek olarak kalça şekli düz ya da kare görünümde olanlar da daha diri bir kalçaya sahip olmak için Brezilya kalça estetiği konusunda estetik operasyon talep edebiliyor. Kilo kayıpları ya da yaşlanma sebebiyle kalça bölgesinde düzleşme, gevşeme ve sarkma gibi durumlar söz konusu ise bu estetiğin yaptırılması uygun olacaktır.

Kalça bölgesi aslında her toplumda görünüm itibarıyla gücü ve zenginliği sembolize etmektedir. Bu nedenle kalça bölgesini saklama ya da gizleme ihtiyacının olmadığı söylenebilir. Elbette çok daha güzel bir kalçaya sahip olmak için de kalça estetiğine başvurulduğu unutulmamalıdır.

Popo Kaldırma Operasyonları

Brezilya kalça estetiği yaptırmak isteyenler için üç farklı yöntem sunulmaktadır. Bunlar yağ enjeksiyonu ile kalça estetiği, askılama ile kalça kaldırma ve protez ile pop kaldırma estetiğidir. Hastaların taleplerine göre estetik cerrahlar bu yöntemler arasından uygun olanını tercih ederler.

Kalça Protezi Yöntemi:

Bu yöntemde hastanın kalçasının üst kısmındaki dolgunluk düzeyi yetersiz ise özel olarak üretilen silikon protezlere başvurulur. İşlem sayesinde kalça bölgesi arkaya doğru hem yüksek hem de biraz daha çıkık bir pozisyona ulaşır. Ayrıca kalça için üretilmiş olan protezler kalçadaki kasların içine yerleştirilir.

Askılama ile Kalça Kaldırma:

Herhangi bir nedenden ötürü kilo kaybı yaşayan hastaların kalça bölgesinde ve karın alt kısmında bazı çökmeler yaşanmaktadır. Bu durum ancak askılama tekniği ile düzeltilebilir. Hastaların cilt yapısı incelendikten sonra yağ enjeksiyonu ya da protez yöntemine de başvurulabilir.

Yağ Enjeksiyonu:

En çok kullanılan Brezilya kalça estetiği uygulamalarındandır. Kalçanın alt ve dış kısmı ile beraber basen ve belden lazer liposuction uygulaması yapılarak ince kanüller yardımıyla hastadan yağ alınır. Bu yağ birtakım işlemlerden geçer ve kalçanın üst kısmına yerleştirilir. Bu sayede gözle görülür bir dolgunlaşma sağlanabilir.

Yağ Enjeksiyonu ile Popo Büyütme

Günümüzde en çok uygulanan BBL estetiği yöntemi, yağ enjeksiyonu uygulamasıdır. Kalça bölgesinin yaşlanma ya da kilo kaybı gibi durumlardan ötürü eski formunu yitirmesi sonucunda yapısal olarak değişim yaşanmaktadır. Bu değişimle beraber ortaya çıkan görünümü beğenmeyenler yağ enjeksiyonu ile Brezilya kalça estetiği yaptırırlar.

Pek çok kullanıcı yağ hücreleriyle ilgili araştırma yapmaktadır. Ancak yağ hücreleri kendini yenileyebildiği için son derece sağlıklı bir şekilde işlem gerçekleştirilebilir. Bu yüzden vücudun farklı bir bölgesinden alınan yağ dokusu, kalça bölgesinin dolgunlaştırılması için kullanılabilmektedir.

Öncelikle hastaların bu uygulamaya uygun olup olmadığına bakılır. Ayrıca yağ enjeksiyonunun yapılabilmesi için fazla olan yağ dokularının saptanması gerekir.

Yağ enjeksiyonu işlemi, kalça bölgesi düşük olanlar başta olmak üzere aşırı sarkık kalça bölgelerinde yetersiz kalabilir. Bu yüzden silikon protezi de alternatif olarak kullanılabilmektedir. Fakat bu işleme karar verecek olan kişi sadece estetik cerrahlardır.

Son zamanların popüler kalça estetiği uygulaması olan BBL estetiği ile beraber yağ enjeksiyonunun kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Sadece işlemden önce ilgili yağın hangi bölgeden alınacağına dikkat edilmelidir. Bu işlemin ardından yağın kalçanın hangi bölgesine aktarılacağına karar verilir. Özel kanüller yardımıyla hastalarda yoğun yağ tabakalarının bulunduğu alanlardan alınan yağ daha sonra kalçaya enjekte edilmektedir.

Brezilya Popo Estetiğinde Cerrahi Aşamalar

Brezilya kalçası olarak adlandırılan görünüme sahip olmak isteyen hastalar öncelikle genel anestezi altında ameliyata alınır. Bu işlemin süresi yaklaşık olarak 3 saate kadar sürebilir.

Ameliyat esnasında silikon kalça protezinin kullanılması durumunda ameliyattan sonra bölgede toplanacak olan sıvıların dışarı atılması sağlanır. Bu süreçte bölgeye dren adı verilen plastik tüpler yerleştirilir. Tüplerin çıkarılması ise ameliyattan sonraki 5 gün içinde gerçekleşir. Meydana getirilen yeni kalça görünümünün şekli de korunmalıdır. Bu yüzden cerrahların tavsiyelerine daima dikkat edilmelidir.

BBL estetiği olacak hastalar için genel anestezi tercih edilir. Bu nedenle hastalar bir gece hastanede istirahat etmektedir. İşlemden sonra meydana gelebilecek yorgunluk ve ağrı gibi durumlar, reçete ile yazılan ağrı kesicilerle ortadan kaldırılabilir. Ek olarak hastaların ameliyattan sonraki gün içinde kalça bölgesine baskı yapmaması gerekir. Oturma şekli de bu nedenle hafif yana doğru olmalıdır.

Brezilya Popo Estetiğinde İyileşme Süresi

Hastalar Brezilya kalça estetiği için yağ enjeksiyonunu tercih etmiş ise işlemden en çok 15 gün sonra gündelik hayata dönülebilir. Bu süreçte iyileşmenin tamamlanması önemlidir. Ayrıca kalça bölgesine aşırı baskı uygulanmamalı ve gerek otururken gerekse uyurken bir yastık kullanılmalıdır. Toplamdaki iyileşme süresi ise genelde 2 ay kadardır.

Yağ enjeksiyonu yerine silikon kalça protezini tercih eden hastalar yaklaşık 21 gün sonra gündelik yaşamına dönebilir. Aynı şekilde iyileşme döneminde yastıklardan destek alınmalıdır. 3 hafta sonunda araç sürülebilir ve diğer aktiviteler de yapılabilir. Sadece kalça bölgesini aşırı şekilde zorlayacak aktivitelerden uzak durulmalıdır.

Hastaların fiziksel anlamda her aktiviteyi yapabilmesi için toplamda 10 haftalık bir sürece ihtiyaç vardır. Aslında Brezilya kalça estetiği son derece başarılı bir şekilde uygulandığı için paylaştığımız bu süre hastadan hastaya göre değişebilir. Yine de en net ve doğru bilgileri uzman estetik cerrahları sizlerle paylaşacaktır.

Brezilya Popo Estetiği Kalıcı Bir İşlem midir?

Protez ile estetik yapılmış ise ciddi bir sorun olmadıkça uzun yıllar kullanılabilir. Yani silikon protezinin yerinden çıkmaması halinde herhangi bir sorun yaşanmaz. Yağ enjeksiyonunun kullanıldığı estetik işleminde ise kalça bölgesine enjekte edilen yağ dokusunun kalıcılık süresine bakılır.

Genelde yağ dokusu uzun yıllar enjekte edildiği bölgede kalabilmektedir. Bir kısmı zamanla erise de farklı bir sorunla karşılaşılmamaktadır. Asıl önemli olan durum, belirli dönemlerde yağ enjeksiyonunun estetik cerrahının onayına göre tekrarlanmasıdır. Bu sayede çok uzun yıllar daha güzel bir kalça görünümü korunabilir.

Brezilya Popo Estetiği İz Bırakır mı?

Bu işlemde tercih edilen yönteme göre kalıcı iz bırakma problemi yaşanabilir. Örneğin, yağ enjeksiyonu yönteminde cilt yüzeyinde kalan izler çok da belirgin olmamaktadır. Sadece kanüllerin kullanıldığı bölgelerdeki giriş izleri dikkatle bakıldığında fark edilebilir.

İyileşme dönemine giriş yapıldığında bu küçük izlerden eser kalmayacaktır. Kalça estetiğinde silikon protezi kullanılırsa, kalça yanakları arasında bulunan kesi bölgelerinde kalıcı izler kendini belli edecektir. Fakat hasta iç çamaşırı ya da mayo giydiğinde veya ayakta durduğunda bu izlerin fark edilmeyeceği bilinmelidir.

Brezilya Popo Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
BBL estetiği kaç saat sürer ?

Ortalama 1-3 saat arası sürmektedir.

BBL estetiği ile kalça dolgusu beraber yaptırılabilir mi ?

Evet, kalça dolgusu ile brezilya kalça ameliyatı beraber yaptırılabilir.

BBL estetiği sonrası selülitler gider mi ?

Operasyon sonucu bacak bölgesinden alınan yağlarınızla bölgesel olarak selülitlerinizden kurtulabilmeniz mümkündür.

Dolgu ile BBL estetiği yaptırabilir mi ?

Dolgu yöntemiyle de Brezilya kalça estetiği operasyonu gerçekleştirilebilir ancak vücuttan alınan yağlar ile kıyaslandığında 2-3 yıl içerisinde dolgu kalitesine bağlı olarak erime veya küçülme meydana gelebilmektedir.

BBL estetiğinin yan etkileri var mı?

Bu estetik uygulamasından yararlanan hastalarda herhangi bir yan etki görülmemektedir. Sadece işlemden sonraki ilk 15 gün, kalçanın üzerine yatmakta zorluk çekilebilir. Ayrıca kullanılan dolgu malzemeleri de herhangi bir alerjik etkiye neden olmaz.

Kalça protez ve kalça estetiği arasındaki fark nedir ?

Kalça protez işleminde deri altına protez işlemi yerleştirilirken, kalça estetiği işleminde vücudunuzdan alınan yağlar deri altına enjekte edilerek doğal bir görüntü elde etmenizi sağlamaktadır.

BBL'in dikkat çeken özelliği nedir?

Brezilya kalçasının dikkat çeken en önemli özelliği aslında kalçaların geniş olması değildir. Tamamen estetiğe uygun olan kalça formunun ayrıca sıkı, pürüzsüz ve çıkık bir yapıya sahip olmasıdır.

BBL estetiği ile yağ enjeksiyonu kullanımı

Bu işlem sırasında en çok uygulanan yöntem, yağ enjeksiyonudur. Basen bölgesine enjekte edilen yağ ile beraber güzel bir görünüme ulaşılabilir.

BBL estetiğinin avantajları nelerdir?

Sıkı ve doğal sonuçları olan bu uygulamada çok daha hızlı bir iyileşme süreci vardır. Ayrıca pürüzsüz ve canlı bir cilt kalitesine de ulaşılabilir. Bölgesel yağlar kullanıldığı için sağlıklıdır. Kalça ve bel bölgesinin yeniden şekillendirilmesinde de avantaj sağlar.

Zayıf kişiler BBL estetiği yaptırabilir mi?

Zayıf olan kişiler de Brezilya kalça estetiği uygulaması yaptırabilir.

Kalçası basık olanlar bu işleme başvurabilir mi?

Kalça şekli basık olan hastalar için dolgu ve yağ enjeksiyonu ile estetik uygulaması yeterli olmaktadır.

Ameliyat esnasında yağ hücreleri zarar görüyor mu?

Yağ alma esnasında vibrasyon desteği kullanılmaktadır. Bu sayede yağ hücrelerinin zarar görme olasılığı en aza indirilir.