Ağrısız Saç Ekimi

Ağrısız Saç Ekimi

Dış görünüşü önemli derecede etkileyebilen sorunlar arasında saç dökülmesi yer alır. Saç dökülmesine bağlı olarak oluşan görüntü kişinin özgüvenini dahi etkileyebilir. Bu nedenle birçok kişi saç ekimi işleminden faydalanmaktadır. Ancak bu süreçle ilgili akıllardaki önemli bir soru saç ekiminin ağrılı bir işlem olup olmadığıdır. Neyse ki operasyon sırasında anestezi ve sonrasında ağrı kesiciler sayesinde ağrısız saç ekimi mümkün olmaktadır. Bu konu hakkında detaylı bilgiyi bu yazıda bulabilirsiniz.

Saç Dökülme Nedenleri

Ağrısız saç ekimi saç kaybı yaşayan çok sayıda kişinin yaptırmak istediği bir işlemdir. Çünkü saç kaybı kişinin dış görünüşünü olumsuz şekilde etkileyebilen bir durumdur. Bu sorunun oluşmasında çeşitli sebepler rol oynayabilir. Örneğin kişinin genetik özellikleri zaman içerisinde saç kaybı oluşmasına neden olabilir. Bunun yanı sıra hormonal bozukluklara, çeşitli hastalıklara, ilaçlara ve bazen fiziksel travmaya bağlı olarak saç dökülmesi ortaya çıkabilir.

Ağrısız Saç Ekimi Mümkün Müdür?

Saç kaybı, sebebi ne olursa olsun estetik açıdan kötü sonuçlar ortaya çıkaran bir problem olabilir. Bu nedenle bu sorundan şikayetçi pek çok kişi saç ektirmeyi hedeflemektedir. Ancak saç ekiminin ağrılı olacağı endişesi saç ektirmekten çekinmenize yol açabilir. Neyse ki saç ekimi ağrılı ve acı verici bir süreç olmak zorunda değildir. Günümüzde lokal anestezi kullanımı ile ağrısız saç ekimi operasyonu mümkündür.

Ağrısız Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi temel olarak vücudun başka bir yerinden saç köklerinin alınıp istenilen bölgeye nakledilmesidir. Alınan bu saç köklerine “greft” ve alındıkları bölgeye “donör” bölge adı verilir. Farklı teknikler kullanılarak saç ekimi operasyonunu gerçekleştirmek mümkündür. Ağrısız saç ekimi, saç ekimi operasyonunun lokal anestezi altında acı olmadan gerçekleştirilmesidir. Ardından operasyon sonrasında oluşan ağrılar için de ağrı kesiciler kullanılır.

Ağrısız Saç Ekimi İçin Hangi Yöntemler Kullanılır?

Saç ekimi operasyonu için günümüzde birçok farklı yöntemin kullanılması mümkündür. Bu yöntemlerin her birinin farklı avantaj ve dezavantajları bulunur. Durumun gerekliliklerine göre bu yöntemlerden biri seçilip uygulanabilir. Ağrısız saç ekimi için kullanılabilecek saç ekim yöntemleri temel olarak FUE, FUT ve DHI teknikleridir. Bu yöntemlerin her birinin ardındaki temel mantık donör bölgeden saç greftlerinin alınarak istenilen bölgeye yerleştirilmesidir. Yalnızca bu yöntemlerde greftlerin alınması ve nakledilmesi işlemlerinde bazı farklılıklar vardır.

Ağrısız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle saç ekimine geçilmeden önce kişinin saç kaybına göre gerekli planlamaların yapılması gerekir. Ardından operasyon için lokal anestezi uygulanarak saç ekiminin ağrısız gerçekleşmesi sağlanır. Ağrısız saç ekimi operasyonunda öncelikle donör bölgeden gerekli miktarda saç grefti toplanır. Daha sonra toplanan bu greftler istenilen bölgeye yerleştirilir ve saç ekimi işlemi tamamlanır. İşlem sırasında lokal anestezi kullanıldığı için operasyon ağrısız bir şekilde tamamlanır.

Ağrısız Saç Ekiminde Ne Tür Anestezi Kullanılır?

Saç ekimi gibi medikal operasyonların ağrısız ve acısız geçmesi için anesteziden faydalanılır. Bu yüzden ağrısız saç ekimi işleminde anestezi en önemli öğelerden biridir diyebiliriz. Uygulanan operasyona bağlı olarak kullanılan farklı anestezi çeşitleri vardır. Saç ekiminde tercih edilen anestezi türü lokal anestezidir. Böylelikle ağrısız bir şekilde saç ekilmesi mümkün olur. Buna karşın oluşturabileceği riskler yüzünden saç ekiminde genel anestezi tercih edilmez.

Ağrısız Saç Ekimi Süreci

Lokal anestezi ve ağrı kesicilerin kullanımı ile mümkün olan ağrısız saç ekimi ile saçlarda daha estetik bir görünüm yaratılabilir. Ancak hedeflenen görüntüye ulaşmak anında gerçekleşmez ve belli bir miktar zaman geçmesi şarttır. Bölgeye nakledilen saçların son halini alması için en az 12 ila 18 aylık bir sürecin geçmesi gerekir. Buna ek olarak operasyondan birkaç hafta sonra saçların döküldüğü gözlemlenir ve bu normal bir durumdur. Bu tür durumların sizi şaşırtmaması için uzmanınızdan tüm süreç hakkında detaylı bilgi almayı unutmayın.

Ağrısız Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi operasyonu sırasında oluşabilecek ağrıların yanı sıra endişe ettiğiniz diğer bir durum operasyon sonrası ağrılar olabilir. Ancak ağrısız saç ekimi ile bu konuda da endişe etmenize hiç gerek yok. Çünkü saç ekimi operasyonu sonrasında, ağrı kesicilerin kullanımı ile iyileşme sürecini ağrısız bir şekilde geçirebilirsiniz. Tabii ki başarılı bir saç ekim işlemi için bu süreç boyunca gerekli bakımları yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Ağrısız Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi sürecinizin ağrısız geçmesinin yanı sıra sizin için başka bir önemli faktör de bu işlemin ne kadar tutacağı olabilir. Kişiye özgü olarak planlanan saç ekimi işlemlerinin fiyatları, kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bizimle iletişime geçerek güncel ağrısız saç ekimi fiyatları hakkında kolayca bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ağrısız Saç Ekimi Merkezi

Eğer ağrısız saç ekimi hizmetinden faydalanmak istiyorsanız bunun için doğru adrestesiniz. Milano Klinik’te uzman hekimlerimiz ile uygun şartlara sahip bir ortamda bu hizmeti sizlere sunuyoruz. Saç kaybı sorunundan şikayetçiyseniz ve ağrısız bir şekilde saç ektirmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.