2021 Estetik Trendleri

Sağlık sektörüü de dahil olmak üzere her endüstri, pazarlamadan hizmet talebine kadar her şeyi etkileyen trendler vardır ve var olmaya devam edecektir. Bununla birlikte, plastik cerrahi endüstrisi, ortaya çıkan çok sayıda yeni ürün ve prosedürle olağandışı bir ivme kazandı. İşte 2021 estetik trendleri.

Odak gözlerde

Uzun yıllardır göz ve göz kapağı ameliyatı, liposuction ve meme büyütme operasyonlarından sonra en popüler üçüncü estetik türü olmuştur. 2021 estetik trendleri arasında en popüler olanlarından biri de göz ameliyatları. Herkesin maske taktığı bir dünyada, blefaroplastiye yeni bir önem ve anlam kazandı. Ne de olsa, kimse görmezse dudaklarını dolgunlaştırmanın pek bir anlamı yok.

Sarkmış göz kapaklarını tedavi etmek için üst göz kapağı blefaroplasti ve göz altı torbalarını gidermek için alt göz kapağı ameliyatlarında artış meydana geldi ve bu durum önümüzdeki birkaç yılı daha etkileyecek gibi duruyor. Göz altı dolgusu da talebin arttığı ameliyatlar arasında.

Botoksun genişleyen kullanım alanı

2021 estetik trendleri arasında tabi ki yerini popüleritisini hiç kaybetmeyen botoks da var. Botoks yıllardır ince çizgileri azaltmak veya yok etmek için kullanılmaktadır. Botoks ile ilgili en heyecan verici şey, bulunan çok sayıda yeni uygulama yöntemi olmasıdır. Örneğin, masseter kasını (çiğneme kası) zayıflatmak için botoks kullanılmaya başlandı. Bu kas aynı zamanda diş gıcırdatmasını sağlayan kastır. Botoksun kullanımı, TME ağrısını hafifletebilir ve aşırı büyümüş bir masseter kasının sert hatlarını yumuşatabilir.

Vücut şekillendirme

İnsanlar sadece yaşlanma belirtilerini veya diyet ve egzersizin çözemediği sorunlu alanlardan kurtulmak  için kozmetik cerrahiye başvurmuyorlar. Bazı insanlar vücutlarını tamamen baştan yaratıyor. Bu durum, yüksek çözünürlüklü liposuction prosedürünün uygulanmasına yol açmıştır. Doktorların, yağın hemen üzerinde sadece birkaç hücreye kadar yağ eritmesine izin vererek, genel olarak zayıf bir görünüm yaratmanın yanı sıra inanılmaz kaslı bir görüntüyü de izin verir. Birçok kozmetik cerrah, liposuction ile kasları yeniden yapılandıran ve cildi yenileyen tedavileri birleştiriyor.

Dolgular

Selfieler, Zoom partileri ve uygulama tabanlı flört çağında yüzlerimiz her zamankinden daha fazla ilgi görüyor. 2021 estetik trendleri selfielere ve online toplantılara göre şekilleniyor. Sanal bir toplantı sırasında kendi yüzünüze bakarken, çene hattınızdaki hacim eksikliğini takıntı haline getiriyorsanız veya gözlerinizin etrafında kaz ayakları oluşuyorsa, yalnız değilsiniz.

Birçok kişi Restylane, Juvéderm, Radiesse ve Sculptra gibi enjeksiyon bazlı dolgu maddelerinin özgüvenlerini artırmanın ve yüze genç bir dolgunluk kazandırmanın harika bir yolu olduğunu düşünüyor.  Botoks kombinasyonu ile önümüzdeki yılda da devam edeceğini düşünüyoruz. Son derece etkili sonuçlar ve iyileşme süreci olmaması, bunu 2020 ve sonrası için popüler bir tedavi haline getirdi.

Dudak bakımları

Bütün gün maske kullansak ve dudaklarımız görünmese de, birçok kişi nihayet dudaklarına bakım yaptırmanın zamanı geldiğini düşünüyor. Ne de olsa, bir maske takmak dudak prosedüründen sonra herhangi bir şişlik veya morlukları gizler ve birçok kişinin bunu denemesini sağlar. Özellikle dudak dolguları geçen yıl popülaritesini artırdı ve bu trendde bir yavaşlama görmüyoruz.

Yüz gençleştirme

Maskelerin toplumumuza girmesi, plastik cerrahi trendlerini birden fazla şekilde etkiledi. Pek çok insan, maske takmanın gurur verici bir duygu olmadığını ya da sevdikleri bir özelliği örtbas ettiği gibi duygulara kapıldı. Bu duygularla savaşmak için özel göz makyajı yapmaya, saçlarını yapmaya, kaşlarını yaptırmaya ya da özgüvenlerini artırmak için maskelerine aksesuar takmaya başladılar. Bazıları bu zamanı sonunda bir yüz gençleştirme tedavisini denemek için bir şans olarak kullandı. Ya Botoks gibi enjekte edilebilir seçenekler ya da mini yüz germe gibi cerrahi bir tedavi.

Kaş kaldırma

Güzellik trendleri her zaman değişiyor, ancak iyi bir kaş setinin modası asla geçmez. Maske takarken kaşlarımızın bizde fark edilen ilk özelliklerimizden biri olduğu doğru, bu yüzden kaşlarınıza hak ettiği değeri vermenizin zamanıdır. Kaşlarınızın her zaman iyi göründüğünden emin olmak olduğundan emin olmak istiyorsanız, cerrahi bir kaş kaldırma uygun olabilir. Kaş prosedürlerinde birçok farklı uygulama mümkündür. Bazı uygulamalar, yalnızca birkaç saat sürer ve çoğu zaman on yıllık sonuçlara sahiptir.

Minimal invaziv prosedürleri

2021 estetik trendleri yeni operasyonlarla yılı karşıladı ve sürdürüyor. Tıp dünyası yeni estetik prosedür biçimleri geliştirmeye devam ettikçe, giderek daha fazla insan tarafından erişilebilir hale geliyor. Plastik cerrahi veya kozmetik prosedürler her zaman uygulanabilir seçenekler olmamıştır çünkü birçok insan iş, aile ve diğer yaşam taahhütleriyle çok meşguldür. Bu yüzden bazı insanlar,iyileşme için gereken süreyi ayıramayacağı için estetik operasyonlardan vazgeçebilir.

Neyse ki, minimal veya invaziv olmayan tedavilerdeki artış, bu engeli ortadan kaldırdı. Bu prosedürler klinik veya hastane içinde hızlı bir şekilde uygulanır ve prosedür sonrası çok az veya hiç iyileşme süresi gerektirmez. Bazı danışanlarda şişlik, ağrı veya lekelenme olabilir, ancak genel olarak konuşursak, bu etkiler çabucak çözülür ve bu kişiler hayatlarına devam edebilirler.

Cerrahi olmayan ve minimal invaziv tedaviler, çok sayıda yüzün özelliklerini ve cildi gençleştirmek için tasarlanmış çok çeşitli alanları kapsar. Bu, enjekte edilebilir dolgu maddeleri, yüz peelingleri ve dermabrazyon gibi tedavileri içerir.

Ameliyat gerektirmeyen çözümler

2021 estetik trendleri arasında ameliyatsız işlemler en trend olanlar arasında. Estetik, cerrahi bir işlemdir. Bazı insanlar bunu dert etmezken bazıları bu durumdan oldukça çekinmektedir. Bu yüzden cerrahi olmayan prosedürler olan ilgi ve alaka son zamanlarda artmış durumda.

Dudak dolgusu, botoks ve diğer cerrahi olmayan çözümler gibi estetik operasyonlar daha popüler hale geliyor. Bir diğer heyecan verici gelişme ise, estetik endüstrisinde yağları parçalamak ve kasları uyarmak için radyofrekans enerjisi kullanan cihazların kullanılması.

Fraksiyonel Radyofrekans, ameliyata gerek duyulmadan cildin yenilenmesini sağlayan bir uygulama işlemidir. Cildin daha genç görünmesi için uygulanan uygulama, sivilce ve siyah nokta sorunları için tercih edilebiliyor. Cilt gözeneklerinin sıkılaşmasını sağlayıp, yağlı görünümü engeller. 30 günde sağladığı yağ azalma oranı, diğer prosedürlerin 90 günde elde ettiğine eşdeğerdir. Liposculpting, bu yağ giderme tekniklerini cilt sıkılaştırma teknolojileriyle birleştirir.

Bu yazımızda sizlere 2021 estetik trendlerinden bahsettik. Bir önceki yazımıza http://milano.liteajans.com/vucut-catlaklari-neden-olur/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Naruto Super Z
2022-10-10
I’ve wanted to do a nose job in turkiye for a long time already, after a long research my decision fell on milano clinic in istanbul. One week after my successful rhinoplasty i am able to tell that each of their employees are being very friendly and helpful to me. I had not one bad experience, furthermore I always were able to contact my patient coordinators seyda and berk over the entire day, whenever i needed help or had any questions. Overall i had a great experience and would recommend milano clinic to everyone who would love to get a rhinoplasty.🥰❤️❤️
Morena Santos
2022-09-27
Mi sono operata da qualche giorno , quindi si vede poco perché sono ancora gonfia ma posso dire che quel poco che vedo mi piace. Ho fatto una mastopessi più protesi . Sono molto contenta vi aggiornerò più avanti di come sarà il risultato finale . Vi posso dire che mi sono trovata bene sopratutto con Samb che è stato sempre disponibile per me . Ho fatto L intervento con dottore Ömer Faruk . ❤️ Grazieeeee
Siti Cangülec
2022-09-14
I only had positive experiences with Milano clinic. From the beginning throughout the process Seyda my coordinator always helped me and replied to me quickly when I had a question or any other problems. My doctor was very very nice and always positiv and optimistic. Thank you Seyda, because of your great help we came to Turkey you made it possible for us with your perfect guidance. I also wanna thank my amazing and nice nurses Sakina, Nuray and Duygu who where very nice and helpful as well.
Özle Çağla Duran
2022-09-10
Geçen yıl geçirdiğim göğüs büyütme operasyonundan çok memnun kaldım. Doktorum ve diğer kişiler çok ilgiliydi düzenli olarak dolgu ve botoks işlemleri içinde gidiyorum teşekkürler milano klinik 🙏🏻
Ilir Polo
2022-09-02
Bin sehr zufrieden mit der Klinik an die läute die skeptisch sind eine OP zu machen zögert nicht macht es.Ich selbst war sehr überrascht habe eine gynäkomastie OP gehabt mit Vollnarkose habe nichts mitbekommen und das beste nach der OP habe ich überhaupt keine Schmerzen gehabt . Mein Zimmer war sehr schön also über Service brauch ich nicht reden einfach Top die haben sich sehr gut um die Patienten gekümmert bin sehr überrascht gewesen übrigens mein Ergebnis genau so wie ich es mir vorgestellt haben . Ich würde jeden die Klinik empfehlen einfach top danke Milano Klinik ihr seits die besten macht’s weiter so 👍
Patrik Behrami
2022-08-25
I recently had a hair transplant at Milano Klinik, the whole procedure was very professional from start to finish, they were all very polite and professional. I love the results.
Emily Mecava
2022-08-25
I was not happy with my face structure until I got rhinoplast at this clinic. I feel like they made a miracle happen on my face. Thank you for your hardwork
Annie Evangelou
2022-08-25
I cannot fault Milano Klinik, from the initial consultation to the actual surgery and post surgery appointments, I was made to feel relaxed and confident about everything.
Katarina Buzić
2022-08-25
My brazilian butt surgery came back to me with the best results! Im glad I chose this clinic for this amazing surgery. Thank you very much
Elizabeth Lark
2022-08-25
I had a breast lift and reduction by Milano Klinik late last year, I never could have imagined the results that they have been able to achieve, my only regret is that I didn't have the operation sooner!

Yorum YapınTeşvikiye mah. Hakkı Yeten caddesi No:11 Center:1 Kat:12 No:64 Terrace Fulya Residence

Copyright 2018 -2023 Milano Klinik ©  All Rights Reserved

footer1 (1)